У Краматорську триває робота над розробкою Стратегії розвитку громади

07.09.2021, 17:09, 171,

7 вересня в рамках проєкту USAID  «Економічна підтримка Східної України» відбулося чергове засідання комітету з формування Стратегії розвитку  Краматорської ТГ.

Роботу комітету очолила заступник міського голови Краматорська Тетяна Савченко. Присутні ознайомились та затвердили остаточні версії бачення міста та пріоритетів розвитку громади, які члени комітету визначили на попередньому засіданні та під час дискусійної панелі.

Так, в проєкті баченні розвитку міста зазначається, що Краматорська ТГ – це:

  • регіональний адміністративний центр якісних електронних сервісів, сучасних, безпечних, доступних, здоров’язберігаючих та «зелених» просторів для комфортного життя, розвитку та залучення туристів;
  • економічне ядро Краматорської агломерації, індустрії 4.0, науковий центр високотехнологічного бізнесу, «зеленої» та інноваційної економіки;
  • ґендерно орієнтована громада соціальної справедливості, ефективних партнерств та комунікацій, молодіжного лідерства, щасливих та успішних людей.

Наразі для роботи над Стратегією розвитку Краматорської ТГ сформовані п’ять тематичних груп.

Зокрема, перша група – займатиметься визначенням стратегічних напрямків розвитку, орієнтованого на потреби громадян та підтримку талантів. Друга розгляне трансформацію економіки в динамічну систему інноваційного бізнесу та наукових досягнень. Напрямок третьої групи – цифровізована громада ефективного врядування та якісних е-сервісів.

Дві групи займатимуться сучасною, комфортною, доступною, безпечною та енергоефективною інфраструктурою громади (одна робоча група з критичної інфраструктури, друга – з урбаністики, тобто просторового розвитку нашої громади).

В цей же день відбулось засідання робочої групи, яка працює над пріоритетними напрямками трансформації економіки в динамічну систему інноваційного бізнесу та наукових досягнень.

Учасники працювали над SWOT-аналізом (метод стратегічного планування, що дозволяє визначити сильні і слабкі сторони напрямку), а також дискутували стосовно бачення розвитку громади.

Найближчим часом відбудуться засідання ще чотирьох тематичних груп.

Нагадаємо, Стратегія розвитку Краматорської міської територіальної громади буде охоплювати термін до 2027 року та визначить основні цілі розвитку громади, головні пріоритети у соціальній та економічних сферах з урахуванням інтересів старостинських округів. Стратегія створюється спільно зпроєктом USAID  «Економічна підтримка Східної України» та DG-East «Демократичне врядування у Східній Україні».