У Краматорську створили унікальний простір для батьків, синів та дочок

15.05.2021, 14:37, 755,

15 травня у Краматорську відкрили «Тато Хаб» – простір, покликаний сприяти залученню чоловіків до усвідомленого татівства. На заході були присутні заступник голови ОДА Юлія Костюніна, заступник голови РДА Юрій Люлька та секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич.

Проєкт ініціювали активісти, які займаються спортивною рибалкою.  Приміщення, де розташований «Тато Хаб», надано Краматорською міською радою, ремонт зроблений силами татів-активістів.

«Тато-хаб – місце, де кожен може знайти розваги, освіту, відпочинок для себе і для дітей. Ми хочемо показати, що тати можуть і мають проводити більше часу з дітьми. Адже батько – є прикладом для своєї родини», – сказав ініціатор створення простору Ярослав Бойко.

Як зазначив секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, відповідальне батьківство – це робота. Робота, яку потрібно виконувати не з 8 до 17.00, а цілодобово.

«Сьогодні у Краматорську відбулась дужа радісна та важлива подія – відкриття «Тато Хабу». Унікальний простір для татів – стане місцем, де кожен батько зможе розкрити в собі нові та цікаві якості. Як багатодітний папа я впевнений, що дитина, яка кожного дня відчуває близькість тата, його ніжність, підтримку – стає впевненою у своїх силах та можливостях. Дуже знаково, що відкриття приурочено до Міжнародного дня сім’ї. У цей день у Краматорську народилась нова міцна та дружна родина – «Тато Хаб»», – відмітив Ігор Сташкевич.

Також секретар міської ради наголосив на необхідності вести роботу з тими, хто тільки готується стати батьком.

До Міжнародного дня сім’ї та на честь відкриття «Тато Хабу» у Саду Бернацького відбулось свято: для мешканців та гостей міста працювали аніматори та різноманітні локації. Також Краматорськ долучився до Всеукраїнського музичного флешмобу.

“Простір відповідальних татусів “Тато Хаб” Краматорськ, створений в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, реалізують чотири агентства ООН: UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UN Women Ukraine, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).

За підтримки: Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та Краматорської міської ради.

У співпраці з: “Молодіжною радою” при Донецькій облдержадміністрації, “Молодіжною радою” при виконавчому комітеті Краматорської міської ради.

Аналогічні клуби вже відкрито у 8 українських містах: Київ, Вінниця, Одеса, Полтава, Запоріжжя, Мирноград, Рубіжне, Бердянськ, а також у Троїцькій громаді.