У Краматорську створено тимчасову робочу групу з запобігання пошкодження електромереж


На території Краматорська почастішали випадки крадіжок ключових елементів мереж електропостачання інфраструктурних об’єктів міста. За ініціативою та під головуванням міського голови Андрія Панкова 3 березня відбулася координаційна нарада між усіма відповідальними структурами та створена тимчасова робоча група, що займеться вирішенням існуючої проблеми.

     Згідно з інформацією, наданою ДТЕК, ймовірно на території міста діє злочинна група, що займається крадіжками броньового свинцевого захисту кабелів мереж під напругою 6 кВ, та крадіжками металевих дверей з ТП та РП Краматорського РЕМ ДТЄК. З початку року було пошкоджено 15 ділянок кабелів. Чотири кабелі у наслідок пошкодження вийшли з ладу, що призвело до знеструмлення об’єктів водопостачання та водовідведення міста, деяких котельних, об’єкту енергозабезпечення електричного транспорту міста.

     Важких наслідків для інфраструктури міста вдалося запобігти тільки завдяки оперативній та злагодженій роботі комунальних підприємств міста та Краматорського РЕМ ДТЕК.

     На даний час чотири лінії повністю відновлені. А ймовірними нові крадіжки можуть привести до непередбачуваних катастрофічних наслідків для інфраструктурних об’єктів міста.

     Представники Краматорського РЕМ ДТЕК відзначають, що крадіжки на об’єктах електропостачання виконують високопрофесійні спеціалісти, оснащені спеціальним обладнанням, що дозволяє знімати свинцову броню з кабелів, які знаходяться під високою напругою. Вірогідно, що злочинці можуть діяти у спеціальному одязі з логотипами ДТЕК, мати службові посвідчення, та виконувати крадіжки у світлу частину дня.

     Створена координаційна група закликає мешканців міста бути пильними та повідомляти про всі випадки робіт на електричних мережах міста, трансформаторних підстанціях та інших об’єктах енергопостачання.

     Інформацію необхідно надавати на номер цілодобової гарячої лінії за телефоном 1505 та на номер національної поліції 102.