У Краматорську стартувала розробка інвестиційного профілю

25.05.2021, 13:01, 624,

25 травня у Краматорській міській раді відбулось перше засідання робочої групи з розробки інвестиційного профілю та положення про залучення інвестицій до Краматорської територіальної громади. Захід дає старт другому етапу проєкту «Розробка інвестиційних профілів громад та положення про залучення інвестицій на місцевому рівні», який реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансування Європейського Союзу.

Протягом березня 2021 року у межах першого етапу проєкту було здійснено конкурсний відбір учасників серед усіх громад Донецької та Луганської областей. За результатами відбору у Донецькій області, участь у проєкті продовжили 10 пілотних громад, серед яких і Краматорська ТГ.

До складу робочої групи увійшли заступник міського голови Краматорська Тетяна Савченко, керівники структурних підрозділів міської ради, а також представники бізнес-спільноти та громадськості. Під час першого засідання учасники обговорили поточний стан інвестиційного середовища громади. Також було окреслено основні цілі, методи роботи та очікувані результати виконання проєкту.

«Краматорськ – це місто, яке активно розвивається та має амбітні цілі. Зараз серед пріоритетів – будівництво нового житла та підвищення рівня забезпечення житлом громадян. Минулого тижня Верховна Рада скасувала мораторій на санкції за кредитами для громадян на території АТО. Ініціатором законопроєкту виступив народний депутат України Максим Єфімов. Таким чином, буде поновлено кредитування на території ООС.

Також серед пріоритетів міської влади – сприяння розвитку інновацій та креативної індустрії, розвиток інфраструктури, насамперед туристичної та спортивної», – зазначила заступник міського голови Тетяна Савченко.

З метою забезпечити прозорості та відкритості процесу було організовано фокус-групові дослідження із залученням підприємців, представників структурних підрозділів ради, підприємств, громадськості, приєднаних населених пунктів та профільних громадських організацій.

Протягом півторагодинної дискусії учасники досліджень визначали ключові проблеми розвитку інвестиційного середовища та можливості їхнього вирішення у повноваженнях ОМС, пріоритетні напрямки інвестиційного розвитку, а також надавали конкретні пропозиції з поліпшення бізнес-клімату у громаді.

Для довідки:

Проєкт «Розробка інвестиційних профілів громад та положення про залучення інвестицій на місцевому рівні» реалізується рейтинговим агентством IBI-Rating у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансування Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.