У Краматорську реконструюють загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №9

27.01.2022, 21:03, 396,

Олександр Гончаренко разом зі своїм заступником Сергієм Смирновим відвідали з робочим візитом ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 та оглянули, в якому стані зараз перебуває недореконструйоване приміщення школи та прилегла територія.

 Будівля закладу зведена у 1986 році. За проєктною потужністю вона була розрахована на 960 учнів. Наразі тут навчається 629 дітей та працює 50 учителів і 27 технічних працівників. З 24 класів – 1 інклюзивний.

Окремим проєктом у 2017 році були виконані роботи з улаштування футбольного поля зі штучним покриттям.

У 2021 році за кошти міського бюджету та альтернативних джерел відремонтовано шкільний тир.

З 2016 року школа, як і ще 40 об’єктів, потрапила до проєкту, в межах якого розпочався капітальний ремонт у 2018 році. Його фінансування здійснювалося за кошти ЄІБ та місцевого бюджету.

  Підрядною організацією на 20 об’єктах стала АТ «БАК будівельна компанія».

У 2019 році роботи на ЗОШ № 9 були призупинені у зв’язку з тим, що генеральний підрядник порушив умови договору і після початку робіт згодом зник. До теперішнього часу будівельні роботи не проводяться, як і на інших його об’єктах. Страхова компанія, яку обрали для страхування ризиків неналежного виконання робіт, була не забезпечена активами.

Віталій Антоненко, директор ЗОШ №9, розповів про проблеми, які спричинив підрядник, та про потреби закладу.

Наразі школа потребує капітального ремонту даху, термомодернізації, облаштування зовнішнього освітлення, паркану, ремонту комунікаційних систем. Також потрібно облаштувати більш якісний  інтернет-зв’язок з організацією внутрішньої мережі по всіх навчальних кабінетах, відремонтувати доріжки, спортивні майданчики та асфальтове покриття прилеглої території, центральний вхід, хол, сходи, харчоблок, інклюзивно-ресурсну кімнату  тощо.

                 У 2021 році було проведенно коригування проєкту, де визначено орієнтовну вартість ремонту. Джерелом фінансування для завершення робіт став місцевий бюджет.

     Перед коригуванням було проведено уточнення обсягів залишкових та додаткових робіт.  Проєктом після коригування передбачені наступні види будівельно-монтажних робіт у 2022р:

  • утеплення фундаменту, фасаду, покрівлі та цоколю будівлі;
  • встановлення віконних та дверних блоків;
  • утеплення фасадів та покрівлі будівлі тиру;
  • антикригові заходи, блискавкозахист;
  • оздоблення ганків та сходів;
  • ремонт центральної вхідної групи з влаштуванням пандусу та тактильних засобів для МГН.

         Олександр Гончаренко зазначив, що ЗОШ № 9 є одним з найбільш постраждалих у 2019 році об’єктів реконструкції БАК, проте місто докладе всіх зусиль, щоб виправити цю ситуацію та ліквідувати наслідки покинутого будівництва.