У Краматорську реконструюють систему знезараження питної води

16.11.2021, 17:13, 587,

На фільтрувалній станції у Краматорську реконструйовують систему знезараження питної води з впровадженням електолізних установок по виробництву гіпохлориту натрію.

Цей проєкт реалізовується завдяки участі у «Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України» за підтримки ЄІБ. Міський голова Олександр Гончаренко разом зі старшим спеціалістом сектору Європейського Інвестиційного Банку Роєм Дрейкоттом та  заступницею директора Департаменту впровадження пріоритетних проєктів  регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Лесею Діденко відвідали фільтрувальну станцію та ознайомилися з її роботою.  

Станція введена в експлуатацію в 1976 році. За 45 років капітальний ремонт на об’єкті не проводився.

Реалізація цього проекту є вкрай важлива, як, власне, для міста Краматорськ, так і для всього регіону і держави загалом.

 «Система очищення води, що існує зараз, перебуває у критично незадовільному стані. Це  створює постійну загрозу виникнення техногенної та екологічної катастрофи у місті», – зазначив Олександр Гончаренко.

Проєкт спрямований на поліпшення якості питної води, заміну рідкого хлору, задіяного в технологічному процесі, на безпечний гіпохлорит натрію та вирішення проблеми безпеки мешканців міста.

Під час реалізації проєкту вже здійснено термомодернізацію будівлі (реагентний корпус), ремонт покрівлі, частково встановлено обладнання (електролізні установки, електрообладнання), також частково виконані внутрішні  роботи. 

На черзі роботи по завершенню заміни обладнання живильної підстанції, встановлення технологічного обладнання, завершення внутрішніх робіт.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 77 млн грн. (кошти ЄІБ). Вже профінансовано – 30,5 млн грн.