У Краматорську прийняли програму з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами

27.01.2021, 12:38, 1653,

Вона розрахована на 5 років та дозволить розв’язувати проблему безпритульних тварин у Краматорську сучасними методами.

Ініціатором цієї Програми була депутатка міської ради Наталія Тітомир та громадська організація «Друг».  Вона передбачає проведення поетапної стерилізації, вакцинації та чипування безпритульних тварин з поверненням їх до попереднього мешкання. Також заплановано проведення активної роботи з населенням по впровадженню в суспільну свідомість стандартів гуманного поводження з тваринами. 

Пояснюючи необхідність та важливість роботи у цьому напрямку, депутатка під час сесії зазначила: «Це дасть можливість скоротити чисельність безпритульних тварин гуманним методом – згідно з європейськими цінностей та філософії. Крім того, програма дає можливість залучати інвестиції та допомогу міжнародних організацій і донорів, адже у такому випадку дуже важлива офіційна позиція місцевої влади та відкритість до співпраці».

Нагадаємо, що у Краматорську раніше працювала аналогічна програма, але її результати були не дуже ефективними. Так, у 2018 році було стерилізовано 125 тварин, у 2019 – 250, та 0 у 2020 році.