У Краматорську пройшли заходи вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав

15.02.2021, 13:41, 794,

У Краматорську пройшли заходи вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала ця не оголошена війна. Сьогодні у Краматорську біля пам’ятника воїнам-афганцям пройшов мітинг-реквієм. Захід відбувся за участі заступника голови Донецької ОДА Вадима Філашкіна, міського голови Краматорська Олександра Гончаренка, військових та поліції, членів ветеранських організацій та небайдужих краматорців.

«У цій війні брали участь 430 краматорських хлопців. Подвиг 74-х відзначений бойовими нагородами, 36 краматорців було поранено, 15 хлопців стали інвалідами, 16-ро наших земляків загинули або вмерли від тяжких ран. Їх не воскресити ніколи, – звернувся до краматорців на своїй сторінці у Facebook Олександр Гончаренко, – Ми пам`ятаємо та шануємо всіх, хто загинув. Вічна слава героям!»

Процес виведення військ з Афганістану, який тривав 9 місяців, було завершено 15 лютого 1989 року. Ця дата тривалий час була неофіційною датою відзначення пам’яті усіх воїнів, що загинули упродовж 10-річної Афганської війни. А від 2004 року, згідно з указом Президента України, дата набула офіційного статусу – «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».