У Краматорську проходить атестація педагогів


В управлінні освіти Краматорської міської ради другий тиждень поспіль триває планова атестація педагогічних кадрів. Цього року атестацію проходить рекордна кількість працівників – біля 500, зазвичай це 300-400 чоловік на рік. Зважаючи на карантинні заходи, міська атестаційна комісія працює у режимі онлайн, з використанням сервісу відео-конференцій Zoom.

     Начальник управління освіти Марина Мозольова підкреслює, що вимушена дистанційність не стала на заваді роботи підрозділу:

     «Методи роботи в управлінні освіти трансформуються, підлаштовуючись під нові вимоги часу. Минулого тижня ми провели атестацію всіх вихователів і вчителів. Працювали в режимі онлайн. Це дуже зручно – ми всіх бачили, ми всіх чули. Не можу сказати, що атестація пройшла без якихось проблем. На жаль, не всі вчителі і вихователі які претендували на високі категорії, не всі їх отримали. Тим не менш, учасники процесу відмітили, що робота в онлайн-форматі достатньо зручна. Ні в кого не виникло ніяких складнощів чи труднощів, всі впорались з цим. Це свідчить пре те, що робота в дистанційному форматі є своєчасною, враховуючи режим карантину, і наші вчителі працюють в цьому форматі також».

     Вчора, 7 квітня, у другий день роботи міської атестаційної комісії підтверджували, встановлювали або не встановлювали наступні високі категорії педагогам. Тобто йдеться про спеціалістів вищої категорії, та встановлення педагогічних звань.

     Розпочали ранок о дев’ятій зі шкіл Андріївки і Сергіївки. Це об’єднані територіальні громади (ОТГ), що приєдналися до Краматорська минулого року. Вони користуються нашими послугами, методичними в першу чергу. Краматорські спеціалісти надають їм методичну допомогу. Це і проходження курсів підвищення кваліфікації, і участь у різних конкурсах, змаганнях, тощо, і атестація фахового рівня педагогів зокрема.

     «Ми задоволені співпрацею з ОТГ. Вони дуже активні, завжди беруть участь у всіх наших починаннях, як у нарадах, так і у навчальних заходах для вчителів-вихователів, і в масових заходах для учнів. Ніколи не рахуються с часом, приїздять на шкільному автобусі до Краматорська, і це дуже-дуже завзяті, працьовиті люди. І от сьогодні четверо педагогів вже отримали найвищі відзнаки – звання вчитель-методист, і вищу кваліфікаційну категорію. Ми задоволені цим результатом», – розповіла Марина Мозольова. – «Взагалі то всі школи мають претендентів на присвоєння більш високих педагогічних категорій, та встановлення звань. Тому робота напружена. Нам ніколи відволікатись, йде атестація. В ній задіяні всі».

     В системі освіти Краматорська працює 2205 педагогів. Це вчителі, вихователі, педагогічні працівники позашкільних закладів. Кожен педагог проходить чергову атестацію один раз на п’ять років. Для вихователів дитячих садочків найвище педагогічне звання, це вихователь-методист. Для вчителів – старший вчитель, і найвище – вчитель-методист.