У Краматорську презентували проєкт Програми підтримки житлового будівництва Краматорської територіальної громади

24.06.2021, 17:43, 658,

Захід за участі народного депутата України Максима Єфімова, заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації  Лариси Гусевої, міського голови Краматорська Олександра Гончаренка, голови правління ПрАТ «Трест Житлобуд -1» м. Харків Валерія Арутюнова, заступника Голови Правління ПрАТ «Трест Житлобуд -1» м. Харків – Євгенія Шахненка відбувся 24 червня у Краматорську.

На презентації були присутні представники банків – учасників Програми,  депутати Краматорської міської ради, лідери громадської думки та бізнесу.

З вітальним словом до гостей звернувся міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

«Радий вітати всіх вас в нашому гостинному місті на презентації Програми підтримки житлового будівництва у Краматорську.

Сьогодні у нас відбувається значуща та без перебільшення історична подія – вперше за останні 30 років в місті відроджується житлове будівництво. А це показник того, що Краматорськ успішно розвивається та становиться фактично обласним центром та столицею Донеччини», – сказав Олександр Гончаренко.

На початку презентації народний депутат України Максим Єфімов ознайомив учасників з законодавчими стимулами для розвитку житлового будівництва у зоні АТО/ООС.

«Будівництво – це драйвер і показник інвестиційного клімату. За 29 років незалежності у Краматорську не будо побудовано жодного квадратного метра житла.

Завдяки ініціативам президента та уряду, в Україні вже кілька років діють кредити для підтримки малого та середнього бізнесу, програма «Доступне житло під 7%».

Водночас прифронтові області – Донецька, Луганська, частково Харківська – виявилися ущемленими в реалізації своїх прав. Прийнявши найбільшу кількість ВПО, вони зіткнулися з безліччю проблем. Навантаження на інфраструктуру виросла в рази. Необхідність соціальної інтеграції, утримання кваліфікованих кадрів – все впиралося в питання забезпечення житлом.

Ця ситуація в корені неправильна і вимагає комплексного вирішення. Один з механізмів вже запущений завдяки недавньому скасуванню мораторію на заставне кредитування фізосіб, що діє на території АТО з 2014 року.

Програма підтримки житлового будівництва в Краматорську – це приклад синергії дій місцевої та законодавчої влади, а також приватного інвестора», – наголосив Максим Єфімов.

Заступник директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева зазначила, що в Донецькій області на квартирній черзі перебуває 19 тисяч мешканців.

«У 2020 році житлом забезпечено 239 родин у містах Бахмут, Краматорськ, Добропілля, Лиман, Мирноград, Покровськ. Це складає лише 1,2% від загальної потреби. Крім того, на житловій черзі перебуває понад чотири тисячі ВПО. Тому початок житлового будівництва у Краматорську – це важлива подія для міста та його мешканців», – відзначила Лариса Гусева.

На презентації були присутні представники «Трест Житлобуд -1», які працюють на будівельному ринку більш ніж 70 років. Саме це підприємство будуватиме новий трьохпід’їздний будинок у Краматорську на перехресті вулиць Двірцева та Ювілейна. Голова Правління компанії Валерій Арутюнов подякував народному депутату Максиму Єфімову та міському голові Олександру Гончаренку за довіру та запевнив, що  з наступного року у Краматорську буде вводитися по 50 тис.кв.м. нового житла в рік.

Крім того, Валерій Арутюнов розповів, що «Трест Житлобуд -1» відкрив власний філіал у нашому місті. Таким чином, підприємство сплачуватиме податки у Краматорську, а також це створить нові робочі місяця.

Своєю чергою представники банків звернули  увагу на актуальності придбання житла в іпотеку та розповіли про механізми реалізації Програми «Доступна іпотека 7%».

Олександр Гончаренко презентував міську Програму здешевлення вартості іпотечних кредитів. Це перша Програма не тільки в області, але й в Україні.

«Ми ставимо задачу створити належні умови для того, щоб молодь та спеціалісти: робітники підприємств, лікарі, освітяни, без праці яких ми не можемо уявити  майбутнє Краматорська, залишались жити та працювати у місті.

Тому, вважаю, об’ єднання зусиль з боку держави та міської ради – це можливість вирішення однієї з найгостріших соціальних проблем та поставлених нами задач.

Для підтримки мешканців Краматорська ми розробили проєкт міської Програми «Здешевлення вартості іпотечних кредитів», який найближчим часом винесемо на розгляд та затвердження депутатського корпусу.

Програма синхронна з державною та є додатковою до компенсації, наданої позичальнику в рамках Державної програми «Доступна іпотека 7%». 

Основна мета нашої ініціативи – погашення 7 % за рахунок коштів бюджету міста протягом дії програми – 4 років.

Тобто мешканцям або внутрішньо переміщеним особам, для яких Краматорськ вже став домом, це дозволить отримати іпотечне кредитування без процентів.

Для участі у програмі не має різниці, яку професію мають майбутні власники житла. Єдина додаткова умова до учасників, яка пропонується містом – це те, що свої податки вони сплачують саме у Краматорську.

Дякую усім партнерам, хто зробив це можливим – адже це визначна подія. Сподіваюсь, що цю нову Програму підтримають краматорські депутати, та Краматорськ обере шлях розвитку житлової інфраструктури», – зазначив Олександр Гончаренко.