У Краматорську представили план трансформації мережі закладів загальної середньої освіти

19.05.2021, 16:19, 1593,

19 травня відбулось чергове засідання членів виконавчого комітету Краматорської міської ради, в ході якого було попередньо ухвалено проєкт рішення міської ради «Про затвердження Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти на 2021-2024 роки».

Перед членами виконкому з доповіддю виступила в.о. начальника управління освіти Краматорської міської ради Олена Дрига. 

«У зв’язку зі змінами у законодавстві, до 1 вересня 2024 року необхідно визначитися з планом трансформації мережі закладів загальної середньої освіти. А саме, початкова школа 1-4 класи, гімназія 5-9 класи, ліцеї – 10-12 класи.

Ми плануємо створити опорні школи, ліцеї-гімназії та початкові школи.   Тому вже зараз пропонуємо не проводити набір до перших класів на наступний навчальний рік і надалі у ліцеї «Успіх» № 4, ЗОШ 16, 22, 25 (у майбутньому вони матимуть статус гімназія-ліцей, тобто там не буде початкової школи).

Також не проводити набір до 5 та 10 класів у ЗОШ № 24 та 19 (школи 24  та 19 школи у майбутньому стануть початковими).

Опорні заклади – ліцей № 8, Краматорська українська гімназія+ЗЗСО № 19, ЗЗСО № 6+ЗЗСО №11.

Починаємо трансформацію зараз, щоб влітку 2024 року не робити все й одразу. Ми плануємо розтягнути це на три роки та зробити процес переходу плавним та поступовим», – розповіла Олена Дрига.

Як зазначив міський голова Краматорська Олександр Гончаренко, на розробку цього плану було витрачено два з половиною місяці.

«План розроблено у співпраці з Департаментом освіти ОДА та директорами шкіл. Ми намагалися урахувати усі побажання батьків та керівників навчальних закладів для виконання цієї реформи. Вже з 1 вересня 2024 року в одному навчальному загальноосвітньому закладі не може бути трьох ступенів освіти, окрім опорної школи», – підкреслив Олександр Гончаренко.

Проєкт ще має пройти публічні обговорення. Остаточне рішення винесуть депутати на сесії міської ради.