У Краматорську працюють над забезпеченням «ковідних» ліжок киснем

26.10.2021, 18:41, 321,

Міський голова провів виїзну робочу нараду на КНП «Міська лікарня № 1»  Краматорської міської ради. Олександр Гончаренко обговорив з виконуючою обов’язки головного лікаря Ганною Щербак нагальні питання, зокрема, забезпечення киснем пацієнтів хворих на Covid-19.

Наразі у міській лікарні № 1 розміщено 90 ліжок для лікування пацієнтів з  коронавірусною інфекцією. Ганна Щербак доповіла, що найближчим часом лікарня має отримати кріогенну ємність з газифікатором об’ємом 5 тисяч літрів. Ця установка перероблятиме рідкий кисень у газ. Потім його за допомогою труб (магістралі) подаватимуть у палати до пацієнтів. Зараз тривають роботи з підготовки місця, де стоятиме ємність.

Виконуюча обов’язки головного лікаря зазначила, що 1 літр рідкого кисню дає 800 літрів газу.

«Ємність для зберігання, транспортування та газифікації рідкого кисню, який потім подається в мережу, вирішить одразу декілька проблем. По-перше, це постійна нестача кисню. По-друге, використання людського ресурсу – тобто, технічні працівники протягом дня займаються розвантаженням і завантажуванням балонів, а ця установка дасть можливість значно рідше перезаправляти балони киснем та зменшити використання людського ресурсу. По-третє, рідкий кисень значно дешевший. 15 листопада система має бути повністю встановлена та запущена»,  – сказала Ганна Щербак.

Крім того, Олександр Гончаренко оглянув та ознайомився з роботою нового обладнання у хірургічному відділенні. А саме відеогастроскоп, що дозволяє проводити діагностичні дослідження слизової оболонки 12-палої кишки, шлунка та стравоходу. Даний ендоскопічний прилад дозволяє здійснювати різні терапевтичні маніпуляції, метою яких є лікування хвороб шлунково-кишкового тракту. Також аргоноплазмовий коагулятор, що використовується при лікуванні патологій шлунково-кишкового тракту.