У Краматорську потребує реконструкції ДНЗ ясла-садок № 11 комбінованого типу «Яблунька»

02.02.2022, 17:43, 345,

У 2021 році була розроблена та затверджена проєктна документація щодо капітального ремонту в 3 черги ДНЗ ясел-садка № 11 «Яблунька». Проєкт подано на розгляд до програми фінансування НКПВУ за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

Міський голова Олександр Гончаренко разом з начальником управління економічного розвитку Олександром Румянцевим відвідали з робочим візитом дитячий садок № 11 та ознайомились, у якому стані перебуває будівля та прилегла територія, які потребують реконструкції.

Садок зведено ще у 1935 році.  Зараз у ньому  виховується 86 дітей, колектив  налічує 25 працівників. За роки існування закладу капітальний ремонт у ДНЗ ніколи не проводився.

«Всі ремонти у групах та інших приміщеннях ми робили своїми силами і за підтримки батьків. На жаль, ні управління освіти, ні місто не виділяли для цього кошти», – зазначила завідувачка Тетяна Валебна.

Також вона наголосила, що для старої частини міста дуже важливим є збереження закладу, оскільки тут проживає доволі багато дітей, і садки цього району завантажені.

  Наразі «Яблунька» потребує термомодернізації, ремонту покрівлі, внутрішніх приміщень, сходів, заміни системи пожежогасіння, оновлення харчоблоку та пральні тощо. Все це внесено до проєкту, як і благоустрій території з ігровими майданчиками.

У зв’язку з тим, що в дошкільному закладі відсутнє постачання гарячої води, встановлено 2 водонагрівачі об’ємом 100л та потужністю 1кВт. Електропроводка не витримує таких навантажень і також потребує заміни.

Олександр Гончаренко наголосив, що проєкт реконструкції ДНЗ ясел-садка № 11 комбінованого типу «Яблунька» є одним з першочергових об’єктів, що подали до програми фінансування. Якщо на його ремонт виділять кошти, то приблизно на рік роботу закладу буде припинено, а дітей і вихователів  тимчасово перенаправлять до інших установ. Проте по його закінченню і діти, і батьки, і колектив отримають сучасний та комфортний садок.