У Краматорську потребує капітального ремонту ЗОШ № 19

14.02.2022, 19:06, 483,

Проєкт реконструкції  ЗОШ № 19 було розроблено ще в 2016 році. Підрядною організацією АТ «БАК будівельна компанія» були розпочаті роботи з термомодернізації школи за кошти ЄІБ. У 2019 році роботи на об’єкті були призупинені у зв’язку з тим, що генеральний підрядник порушив умови договору.

У 2021 році було здійснено коригування проєкту, перед яким було проведено уточнення обсягів залишкових та додаткових робіт.  Проєктом після коригування передбачено утеплення фасадів та відкосів, улаштування водовідведення з покрівлі, утеплення фундаментів та цоколю будівлі, ремонт ганку та піддашків школи, утеплення перекриття, улаштування вогнезахисту дерев’яних конструкцій покрівлі, улаштування тактильних та інших елементів для МГН тощо.

Джерелом фінансування для завершення реконструкції стане місцевий бюджет.

Міський голова Олександр Гончаренко разом зі своїм заступником Сергієм Смирновим відвідали з робочим візитом ЗОШ № 19 та ознайомилися, у якому стані зараз перебуває будівля закладу та у яких умовах навчаються діти.

Школа  була побудована у 1953 році. Зараз у ній працює 19 педагогів, навчається 206 учнів, хоча проєктна потужність розрахована на 425 дітей.

«За роки існування у школі не проводилося жодного капітального ремонту. За рахунок альтернативних джерел було відремонтовано шкільний ганок, туалетні кімнати, спортивну залу, обідню залу їдальні,  хол і південну частину 1 поверху школи», – зазначила директор Ольга Хмарна.

Наразі заклад потребує завершення термомодернізації, яку повинна була зробити компанія БАК ще у 2018 році, але так і не виконала. А це в свою чергу призвело до руйнування будівлі школи, неможливості дотримуватися вимог щодо температурного режиму в приміщеннях. Також неякісно виконаний і ремонт покрівлі, через що вода затікає до приміщень четвертого поверху школи.

Потребує ремонту система опалення, електрична мережа, харчоблок, покрівля, завершення виконання зовнішніх відкосів на вікнах. Також потрібно облаштувати паркан, зовнішнє освітлення на подвір’ї школи, пандус для ММГ учнів.

Олександр Гончаренко зазначив, що ремонтні роботи у закладі можуть розпочатися вже цього року після тендерних процедур. Значну увагу буде приділено кабінетам початкових класів,  термомодернізації та харчоблоку.