У Краматорську посилюють контроль за дотриманням карантинних заходів


12 жовтня під головуванням заступника міського голови Краматорська Валерія Радченко відбулось спільне засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації викликаної коронавірусною інфекцією COVID-19 та міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під час якого було розглянуто питання необхідності посилення контролю за дотриманням у місті протиепідемічних заходів.

Інформацію про поточну епідемічну ситуацію на території міста та динаміку захворюваності на COVID-19 доповіли заступник завідувача Краматорської міської філії ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Маргарита Пономаренко в.о. начальника управління освіти Наталія Ананських.

Упродовж останнього тижня захворіло 586 осіб, що на 56% вище показників попереднього тижня – 328 випадків.

На момент засідання штабу у відділеннях лікарень нашого міста на «ковідних» ліжках перебувало 275 осіб (247 з них – з підтвердженим діагнозом COVID-19, інші очікували результатів тесту). 233 пацієнти отримують кисневу підтримку, 4 особи підключені до апаратів ШВЛ. На амбулаторному лікуванні на той момент перебувало 672 особи з підтвердженим COVID-19.

У загальноосвітніх школах на самоізоляцію відправлено 50 класів, кількість вчителів та працівників шкіл з підтвердженим діагнозом – 23, учнів – 53.

Занепокоєння членів комісії викликає постійне зростання захворюваності, особливо серед дітей, яка за останній двотижневий період в 11,8 раза перевищує захворюваність попередніх 14 днів. У Краматорській територіальній громаді показник захворюваності на 37,84% вище середньообласного показника.

Заслухавши присутніх Валерій Радченко наголосив, що на сьогодні треба посилити контроль за дотриманням мешканцями міста протиепідемічних заходів на транспорті та при відвідуванні магазинів, ринків та супермаркетів.

За результатами засідання ухвалено наступні рішення:

  • керівникам підприємств, установ і організацій міста всіх форм власності забезпечити безумовне виконання встановлених обмежень і протиепідемічних заходів на території відповідних підприємств, установ і організацій;
  • активізувати роз’яснювальну інформаційну роботу серед підлеглих працівників щодо необхідності дотримання маскового режиму у громадському транспорті та громадських місцях;
  • поновити попереджувальні та інформаційні написи про масковий режим, дотримання соціальної дистанції, забезпечити проведення щоденного температурного скринінгу всіх працівників перед початком робочого дня, не допускати до роботи осіб, які мають прояви інфекційного захворювання.
  • Краматорському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Донецькій області, Краматорському районному управлінню поліції ГУ НП України в Донецькій області забезпечити здійснення посиленого контролю із застосуванням штрафних санкцій за дотриманням встановлених обмежень і виконанням протиепідемічних заходів в закладах освіти, фізичної культури та спорту, громадського харчування, на ринках, об’єктах торгівлі та побутового обслуговування населення, розважальних закладах та закладах, які надають послуги з розміщення.
  • управлінню освіти – організувати проведення з батьками в онлайн-режимі нарад щодо суворого дотримання учнями під час осінніх канікул встановлених обмежень і протиепідемічних заходів, вжити заходів щодо заборони проведення групових екскурсій та інших масових заходів за участю дітей до поліпшення епідемічної ситуації;
  • управлінню ЖКГ, батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов’янська організувати спільні групи та посилити контроль із застосуванням штрафних санкцій за порушення протиепідемічних заходів в громадському транспорті, особливу увагу приділивши дотриманню маскового режиму водіями та пасажирами, а також наповненості пасажирського транспорту. Розробити та розповсюдити інформаційні листівки про алгоритм дій для водіїв та пасажирів під час проїзду в громадському автотранспорті міста.
  • керівникам міських ринків, супермаркетів, торговельних центрів, закладів громадського харчування і побутового обслуговування населення посилити проведення дезінфекційних заходів на робочих місцях, в торговельних залах, в місцях загального користування тощо, забезпечити проведення щоденного температурного скринінгу всіх працівників перед початком робочого дня, не допускати до роботи осіб, які мають прояви інфекційного захворювання, вжити заходів щодо недопущення перебування в приміщеннях закладів та на території ринків працівників, продавців та покупців без надягнутих респіраторів або захисних масок та забезпечити дотримання соціальної дистанції покупцями (відвідувачами).

Також ухвалено рішення про заборону проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, освітніх та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад дві третини місць, окрім випадків, передбачених підпунктом 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236.