У Краматорську може змінитися підхід до формування «єдиної квитанції»

11.12.2020, 14:52, 2196,

У Краматорську може змінитися підхід до формування «єдиної квитанції». Із такою пропозицією до комунальних підприємств Краматорська сьогодні звернулися представники Мегабанку.

«У нашому місті вже існує єдина квитанція для оплати комунальних послуг, але до неї є нарікання з боку мешканців міста, – зазначив міський голова Олександр Гончаренко. – Головна наша мета – це зробити її максимально простою, зрозумілою та зручною у користуванні».

Однією з основних переваг нової ідеї створення платіжки, форму якої пропонують запровадити, є зведення усіх платежів до єдиного транзитного рахунку – тобто при виконанні операції здійснюється фактична одна оплата, а, отже, і комісію доведеться сплачувати лише один раз.

Подальше розподілення коштів на рахунки комунальних підприємств банк виконуватиме самостійно в розрахунковому центрі. А зі зменшенням кількості рахунків до одного швидкість обробки квитанції зменшується до однієї хвилин – такий позитивний досвід вже реалізовано у Харкові, Полтаві, Львові та інших містах. Також представники фінансової установи запевняють, що готові заключати договори про партнерські відносини з усіма учасниками процесу збору платежів. Окрім того, це не скасовує можливості оплачувати послуги в інших банках і надалі. Усі існуючі на сьогодні системи можуть повноцінно функціонувати паралельно, а те, якою саме користуватись, платники обиратимуть самостійно.

Після презентації відбулась досить змістовна дискусія, на якій кожен мав змогу задати питання про особливості роботи банку із комунальними підприємствами. «Сьогодні ми описали основні принципи та підходи у нашій роботі, але робота із кожним підприємством буде індивідуальна і вибудовуватиметься таким чином, аби у жодному разі не збільшити затрати комунальних підприємств на процес збору виручки у порівнянні з тим, який існує сьогодні» – зазначив голова правління Олекцій Яценко.

«Як швидко і чи взагалі вдасться провести таку реформу тепер залежить, у першу чергу, від комунальних підприємств, – зазначив заступник міського голови Андрій Безсонний, – ми спеціально сьогодні запросили до участі представників Приватбанку, Укрпошти та  Ощадбанку, аби всі учасники ринку могли озвучити свої пропозиції і діалог відбувся максимально конструктивно».