У Краматорську планують запроваджувати ГІС-системи для управління міськими територіями

23.02.2021, 18:28, 697,

Зараз питанням впровадження системи для роботи з геопросторовими даними займається заступник міського голови Краматорська Сергій Смирнов. На цей час спеціалісти профільних відділів міської ради знайомляться із розробниками, які надають послуги із розробки ГІС-систем.

Одна із фірм сьогодні провела презентацію своїх напрацювань у цій сфері. Під час зустрічі міський голова Олександр Гончаренко наголосив, що питання впровадження геоінформаційних сервісів, сьогодні надактуальне, адже це суттєво полегшить роботу профільних відділів міської ради із великим обсягом інформації, що мають геопросторову прив’язку. Це також надасть можливість мешканцям міста отримувати необхідну інформацію у стислі терміни на єдиному порталі, а не шукати її серед безлічі різних сервісів.

Довідка

Геоінформаційні системи – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо). Також, під геоінформаційною системою розуміють систему управління просторовими даними та асоційованими з ними атрибутами. Конкретніше, це комп’ютерна система, що забезпечує можливість використання, збереження, редагування, аналізу та відображення географічних даних.

Геоінформаційна система міста забезпечує підтримку максимально обґрунтованих управлінських рішень з питань розвитку території муніципального утворення на основі оперативного надання всім суб’єктам, які здійснюють свою діяльність на території міста, повної об’єктивної інформації про доступні територіальні ресурси, об’єкти нерухомості, інженерної та транспортної інфраструктури, інформації про її розвиток і плановані зміни.