У Краматорську планують побудувати новий мікрорайон

19.03.2021, 17:21, 2768,

Сьогодні у сесійній залі Краматорської міської ради за участі поважних гостей відбулось підписання двох меморандумів, у рамках яких планується збудувати до 100 тисяч квадратних метрів житла. Новий майбутній житловий квартал з’явиться у районі селища Біленького та мікрорайону Лазурний, а назвати його планують – «Європейський».

Першим до присутніх звернувся народний депутат України Максим Єфімов. Він розповів про новий виток у розвитку громадської організації «Наш Краматорськ»:

«Сьогодні ми бачимо, що перед нами стоять абсолютно нові задачі й виклики, але головна наша мета – розвиток Краматорська, лишилась незмінною та Агенція розвитку і інновацій «Наш Краматорськ» продовжуватиме робити усе можливе, щоб наше місто ставало сучасним, і ми маємо достатньо ідей, щоб згуртувати навколо цієї мети мешканців міста та бізнес. Ми бачимо, що сьогодні попит на кваліфікованих робітників не тільки питання закордону, люди переїжджають на навчання в інші обласні центри і там залишаються. Ми маємо створити умови, щоб молодь і висококваліфіковані спеціалісти: робітники підприємств, лікарі, освітяни, залишались у Краматорську».

Аби пришвидшити процес будівництва нового мікрорайону, надихнути його ідеями сучасного бачення розвитку міського середовища проектні роботи планується виконати за кошти приватних інвесторів силами архітекторів авторського колективу BURO.

Перші будинки мають розпочати зводити вже восени цього року за кошти Міжнародної організації з міграції та німецького Банку Розвитку KfW, що діє від імені Уряду Німеччини. «Ми надзвичайно раді допомогти мешканцям Краматорська і внутрішньо переміщеним особам, що вже стали членами вашої громади» – зазначає Конрад Клос, координатор житлової програми Міжнародної організації з міграції.

«Влада Краматорська робить упевнені кроки у покращені сфер медицини, освіти та соціального обслуговування населення, – каже Надія Паламарчук, засновниця Благодійного фонду «Розвиток Краматорська», – і сьогоднішня презентація, озвучені плани з перспективного розвитку міста не можуть не радувати».

Микола Заєць, представник «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» запевнив, що фонд готовий взяти активну участь у реалізації проекту будівництва житла у нашому місті та сприяти координації зусиль для створення та удосконалення нормативно-правової бази у сфері будівництва доступного житла, зокрема для громадян міста Краматорська.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко  відзначив, що підписання цих двох меморандумів – це ще два упевнених кроки на шляху до розвитку нашого міста:

«Ми вже ознайомились із великою кількістю Мотиваційних програм, завдяки яким нове житло у нашому місті отримуватиме молодь, переселенці та мешканці Краматорська, професійні робітники, без праці яких ми не можемо уявити його майбутнього».