У Краматорську планують підвищити енергетичну ефективність будівель дитсадків і шкіл

23.03.2021, 14:17, 819,

У Краматорську відбулося підписання Меморандуму між ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній» та Краматорською міською радою про партнерство щодо запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ, зовнішніх систем освітлення та багатоквартирних будинків.

Участь у підписанні Меморандуму про співпрацю від виконавчого комітету Краматорської міської ради взяла заступник міського голови Тетяна Савченко. Вона зустрілася з головою Української Асоціації ЕСКО Олексієм Корчмітом.

Сторони прагнуть до партнерства у сфері підвищення рівня енергоефективності інфраструктури територіальної громади міста. Метою співробітництва є об’єднання та координація зусиль сторін щодо оптимальної організації здійснення енергоефективних заходів та підвищення енергоефективності у будівлях бюджетних установ шляхом сприяння в укладенні енергосервісних договорів, що дозволить досягнути показники комфорту у приміщеннях, не збільшуючи видатки з бюджету та зменшуючи в подальшому витрати на сплату комунальних послуг.

«На підставі проведеного енергоаудиту будуть обиратися об’єкти (здебільшого це дитячі садки та школи), в які інвестор вкладає власні кошти, а потім повертає інвестиції шляхом економії, яка досягається в результаті впровадження певних енергозберігаючих заходів. Частіше за все це установка індивідуальних теплових пунктів там, де вже пройшла термомодернізація. Тобто якщо установити погодозалежні регулятори, то перебування в приміщенні становиться більш комфортним та зберігаються паливно-енергетичні ресурси. В результаті чого досягається економія бюджетних коштів в середньому  біля 35%. Згідно з умовами  договору встановлюється розподіл – скільки відсотків економії залишається в бюджеті, а скільки отримує інвестор. Всі основні параметри – від переліку об’єктів до терміну дії договору та розподілу економії попередньо затверджуються  рішенням міської ради» – пояснила Тетяна Савченко.