У Краматорську планують оновити техніку комунальних підприємств, збільшують кількість інклюзивних класів та груп, а також змінюють тарифи на вивезення твердих побутових відходів


Сьогодні 4 серпня членами виконкому було попередньо погоджено проєкт рішення Краматорської міської ради «Про здійснення місцевого внутрішнього запозичення до бюджету Краматорської міської територіальної громади». Кредит планують отримати у державному банку «Укрексімбанк» у розмірі 100 мільйонів гривень, відсоткова ставка за користування залученими коштами – 11,2 процента річних. Період, на який здійснюється запозичення – 1826 днів (5 років), а строк погашення основної суми боргу – не пізніше серпня 2026 року.

Метою здійснення запозичення визначено реалізацію заходів Програми Благоустрою міста на 2020-2024 роки, в частині придбання самоскидів МАЗ 12т. у кількості 4 одиниці у сумі 8 680 000,00 грн., сміттєвозів «Scania» у кількості 8 одиниць у сумі 33 000 000,00 грн., Програми реформування і розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на території м. Краматорська на 2021-2023 роки в частині придбання екскаватору «JCB» у сумі 2 800 000,00 грн., Програми «Краматорськ – комфортне та безпечне місто» на 2018 -2023роки в частині придбання серверного обладнання для обробки, аналітики системи архівації та швидкого доступу до відеоархіву з комп’ютерної та оргтехніки для моніторингового центру у сумі 10 000 000,00 грн., Програми економічного і соціального розвитку Краматорської територіальної громади на 2021рік в частині будівництва будівлі Центру надання адміністративних послуг по вул. Паркова у сумі 16 000 000,00 грн., проведення капітального ремонту (термомодернізації) будівлі травматологічного корпусу КНП “Міська лікарня №3” по вул. з благоустроєм прилеглої території у сумі 7 500 000,00 грн., капітальний ремонт приміщень будівель КНП “Дитяче територіальне медичне об’єднання” з благоустроєм прилеглої території” у сумі 17 988 000,00 грн.

«Техніка, яку планують замінити вже давно вичерпала свій ресурс і морально застаріла, вона споживає невиправдано велику кількість пального, постійно потребує поточного ремонту, – каже міський голова Олександр Гончаренко, – нові машини не тільки покращать якість надання послуг підприємствами та оперативність їх роботи, а й дозволять економити гроші, завдяки зменшенню витрат на амортизацію».

Остаточне рішення по цьому питанню – за депутатами, як і рішення щодо присвоєння імені Степана Чубенко закладу загальної середньої освіти №12, яке сьогодні підтримали члени виконкому, а завтра розглядатимуть на позачерговій сесії. Степан, колишній учень 12 школи, патріот, воротар футбольного клубу «Авангард», був закатований бойовиками проросійської терористичної організації «ДНР» у липні 2014 року за проукраїнську позицію.

Також на пропозицію управління освіти та у зв’язку з наявністю дітей дошкільного, шкільного віку з особливими освітніми потребами, враховуючи необхідність та важливість надання дітям якісної освіти, інтеграції їх у суспільство членами виконкому було попередньо підтримано рішення про відкриття 25 інклюзивних класів в закладах загальної середньої освіти та перепрофілювання груп  в інклюзивні групи в десяти дошкільних навчальних закладах. Також члени виконкому попередньо підтримали рішення про часткове задоволення петиції Ладики Я.М. щодо виділення коштів на капітальний ремонт ЗОШ №9, у частині фінансування робіт з ремонту каналізації. Коментуючи відповідь на петицію Олена Дрига, заступник начальника управління освіти зазначила, що на даний час тривають судові розгляди щодо не виконаного до кінця попереднього капітального ремонту фірмою «BAK stavebny spolecnost, a.s», тому на деякі види ремонту управління освіти направляти кошти не має права.

З ініціативою підвищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів виступило «Комунальне автотранспортне підприємство 052810». Основними аргументами, які навів для членів виконкому його директор Олександр Роганов стали суттєве збільшення фонду оплати праці, у зв’язку з багаторазовим підняттям розміру мінімальної заробітної платні, збільшення витрат на паливно-мастильні матеріали, витрат на розташування ТБО на полігоні Донецького регіонального центру поводження з відходами. Таким чином з першого вересня тариф на вивезення ТБО з розрахунку на одну особу складе 25,05 грн у житлових будинках багатоквартирної, одноквартирної упорядкованої забудови та 26,33 грн у житлових будинках індивідуальної забудови (будинки приватного сектору) з присадибною ділянкою, замість 17,16 грн та 18,26 грн відповідно.