У Краматорську підписано меморандум щодо просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні

09.02.2021, 14:44, 1185,

Сьогодні Краматорськ у числі більше ніж трьох десятків інших міст підтвердив наміри реалізувати цей проект, підписавши відповідний меморандум. Проєкт впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

Участь у підписанні Меморандуму про співпрацю від виконавчого комітету Краматорської міської ради взяла заступниця міського голови Тетяна Савченко.

Ключові напрямки, в яких міста та міські ОТГ будуть впроваджувати зміни у співробітництві з Проектом, є наступні:

• впровадження муніципального енергоменеджменту (MEM) – 2021-2022 роки;
• впровадження стратегічного енергетичного планування у найактивніших містах – 2022-2023 роки;
• сприяння міським інвестиційним заходам з метою підвищення енергоефективності – 2022-2025 роки;
• комунікація та підвищення обізнаності.

Партнери Проєкту отримуватимуть підтримку у вигляді навчальних заходів, індивідуальних консультацій та регулярних візитів підтримки.

В рамках навчання, представники міст та міських ОТГ матимуть можливість поступово впровадити МЕМ – від прийняття базових рішень, розбудови потенціалів, та повної інвентаризації будівель до ідентифікації необхідних заходів з підвищення енергоефективності в окремих будівлях завдяки портфоліо аналізу, енергомоніторингу та проведенню експрес та повних енергоаудитів. Спеціалісти відповідальні за енергоменеджмент також зможуть навчитися проводити мало- та без- витратну оптимізацію та впроваджувати комплексні проєкти з підвищення енергоефективності.

Найактивніші міста та міські ОТГ, які зацікавлені у розробці стратегічних планів розвитку схем теплопостачання своїх міст, також зможуть отримати консультативну підтримку у розробці власних стратегічних муніципальних енергетичних планів (МЕП). МЕП – є комплексними довгостроковими стратегіями розвитку мережі постачання теплової енергії, призначеними для підвищення енергоефективності, зменшення споживання енергії та викидів парникових газів.

Також найуспішніші партнери, матимуть можливість підготувати та впровадити демонстраційні проєкти комплексної термомодернізації громадських будівель, які мають слугувати прикладом кращих практик та досягти економії енергії у понад 20-30%. При цьому в рамках додаткового конкурсу в них буде можливість отримати співфінансування на заходи з підготовки або реалізації проектів з термомодернізації громадських будівель.