У Краматорську йде підготовка шкіл до навчального року в умовах карантину

19.08.2020, 15:43, 76,

Основним питанням порядку денного під час сьогоднішнього засідання виконкому стала підготовка шкіл міста до нового навчального року.

Так, на сьогоднішній день кожна зі шкіл міста пропрацьовує дієвий алгоритм максимального соціального дистанціювання груп учнів: діти матимуть розрив початку робочого дня, і їх пересування також відбуватиметься за заздалегідь розробленими схемами. Дітей розділятимуть і під час харчування, окрім того активно відпрацьовується механізм реагування на випадок, якщо у когось з учнів буде підозра на захворювання коронавірусом.
«Наші школи готові розпочати працювати в звичному режимі з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, рекомендованих міністерством охорони здоров’я, ми забезпечені диззасобами та антисептиками, іншим необхідним інвентарем. На перший місяць роботи на 100%, і будемо поповнювати запаси в залежності від того, чи продовжуватимуть в Україні карантин, і які вимоги надалі перед нами ставитимуть епідеміологи. Немає остраху за початок навчального процесу, відверто кажучи, ми більше боїмось перестаратись, коли, наприклад, доведеться закрити школу через підозру, а потім вона не підтвердиться. Тому зараз напрацьовуємо механізми розмежовування груп учнів, аби не закривати заклад загалом, у випадку підозри, а якось частково. Поки цей процес триває, ми консультуємось із спеціалістами, остаточні рішення і механізми будуть доводитись до батьків персонально адміністраціями закладів освіти», – доповіла Марина Мозольова.

Зараз у місті закрито один садочок через захворювання на CОVID-19 однієї співробітниці, вже тиждень контактні особи перебувають на самоізоляції, за ситуацією спостерігають медики-епідеміологи.

Також у школах та садочках міста продовжують заходи з посилення протипожежної безпеки: встановлюються автоматичні протипожежні сигналізації та спеціальними сумішами обробляють дахи. До кінця 2020 року такі заходи будуть виконані у 84 % шкіл і 85 % дитячих садків. Це найвищий показник у Донецькій області і є впевненість, що у 2021 році, при належному фінансовому ресурсі, ці питання закриють на 100% в усіх навчальних закладах нашого міста.
«Останнім часом ми чуємо про позитивні тенденції у розширенні можливостей впровадження інклюзивної освіти у Краматорську, – наголосив міський голова Андрій Панков. – Тому я прошу звернути увагу управління освіти на комплексний підхід у поліпшенні доступності закладів освіти для мало мобільних осіб. Є гарна тенденція із впровадженням протипожежних заходів, тож тепер давайте у такому ж доброму темпі поліпшувати і доступність наших шкіл та садків».

Члени виконкому розглянули попередній проект рішення про створення в Краматорську и Комунального заклад дошкільної освіти (ясла-садку) комбінованого типу № 1 «Зернятко». На завершальному етапі перебувають роботи із реконструкції будівлі майбутнього ДНЗ по вулиці Заводській у сели Біленьке. Також, за рахунок економії коштів управління капітального будівництва виконає роботи з облаштування навколо дитячого садку тротуарів.
Ще восьмеро дітей позбавлених батьківського піклування незабаром отримають квартири. Вони були придбані за умови спів фінансування з міського та обласного бюджетів за принципом 50/50. Відповідне рішення про передачу житла сьогодні ухвалили члени виконкому.

Також у Краматорську буде створено комісію з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО – сьогодні члени виконкому ухвалили її положення. Найближчим часом для забезпечення тимчасовим житлом осіб з числа вимушено переміщених буде придбано 10 квартир за кошти міського та державного бюджетів, на умовах спів фінансування за принципом 60/30. Міський бюджет зі своєї сторони вже виділив необхідні кошти, після отримання у вересні/жовтні частки спів фінансування з державного бюджету буде запущено процедуру з придбання житла.