У Краматорську громадянам дозволять займатись охороною правопорядку виключно у випадку ухвалення такого рішення на громадських обговореннях

17.03.2021, 16:41, 1011,

Узгодження статутів громадських формувань з охорони громадського порядку «Варта Краматорська» та «Зооварта Друг» стали найрезонанснішими питаннями сьогоднішнього засідання виконавчого комітету. На думку членів виконкому статути потребують доробок, тому сьогодні вони не отримали достатньої для узгодження кількості голосів. Окрім того, міський голова Олександр Гончаренко наголосив, що ухвалення цих рішень викликало гарячі дискусії й серед краматорців, тож, на його думку, ухвалювати такі рішення можна тільки після проходження процедури громадських обговорень.

«Мене останні кілька тижнів завалили питаннями щодо цих громадських формувань. Для мене це сигнал, що серед громади, сьогодні, немає однозначного рішення на цей рахунок. Тому вважаю за необхідне винести це питання на громадські обговорення», – наголосив міський голова.

Начальник відділу охорони здоров’я повідомив членів виконкому, що Міністерство охорони здоров’я України виконало закупівлю необхідної кількості вакцин БЦЖ, і вже на наступному тижні Донеччина отримає 21 тисячу доз вакцини. Він також повідомив, що за дорученням попереднього засідання виконкому відділ охорони здоров’я провів порівняльний аналіз вартості послуг, які надають міські комунальні стоматологічні лікарні у відношенні до приватних клінік. Так, згідно з отриманими даних вартість послуг у комунальних закладах істотно дешевше. Іноді розбіжність у сумах сягає 55% не на користь приватних клінік, а міський голова, Олександр Гончаренко додав, що зараз міська влада робить усе можливе аби обсяг стоматологічних послуг для пільгових категорій громадян розширився у тому числі шляхом залучення коштів із прибуткових статей міських стоматологічних лікарень.

Також члени виконкому погодили проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2021 році. Призов серед громадян яким  виповнилось 18 років та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу відбудуться з 1 квітня по 30 червня та з 1 жовтня по 31 грудня 2021 року.

З метою регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення об’єктів тваринного світу, збереження та поліпшення середовища існування диких тварин, забезпечення умов збереження всього видового і популяційного різноманіття тварин члени виконкому погодили проєкт рішення щодо заборони з 1 квітня по 15 червня проведення робіт та заходів які є джерелом підвищеного шуму та неспокою в період масового розмноження диких тварин і птахів у визначених кварталах Краматорського лісництва. Документ про оголошення так званого «режиму тиші» набуде чинності після його ухвалення депутатами Краматорської міської ради.

За пропозицією відділу транспорту, зв’язку та енергетики у Краматорську в найближчі 2 місяці буде запущено пілотний проєкт «Пересадочний квиток», який дозволить користувачам автобусних маршрутів 16А та 33 без додаткової доплати скористатись усіма іншими маршрутами комунального перевізника при пересадці на зупинці «Новий світ». «Вже влітку ми плануємо проводити нові конкурси на міські маршрути і сподіваюсь, що вони будуть проходити за новою схемою, – повідомив заступник міського голови Андрій Безсонний, – для того, аби розуміти дієвість «Пересадочного квитка» ми вводимо його на 2 місяці та тоді зможемо говорити про ефективність цього методу і доречність його застосування у майбутньому».

Також члени виконкому сьогодні попередньо погодили проєкт рішення «Про зміну підпорядкування дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста», чим дозволять більш оперативно управляти закладами дитячо-юнацького спортивного виховання у підпорядкуванні новоствореного Управління з питань фізичної культури та спорту. Окрім того, попередньо будо погоджено проєкт рішення міської ради «Про створення комунального некомерційного підприємства «Архітектурне бюро».

Окрім того, сьогодні попередньо було погоджено проєкти рішення «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Краматорська на 2020 рік», «Про затвердження Положення про управління земельних відносин», «Про затвердження Статуту Краматорської гімназії №13 Краматорської міської ради Донецької області в новій редакції», «Про зміну найменування Державного комунального підприємства ринок «лазурний» та затвердження його статуту», «Про затвердження списку присяжних Краматорського міського суду Донецької області на три роки». Усі перераховані проєкти рішень мають бути розглянуті також і депутатами.