У Краматорську для водоканалу придбали нове лабораторне обладнання


Нове законодавство, яке вступить в дію вже незабаром, значно посилює вимоги щодо контролю якості води, яка подається споживачам. Нові Державні санітарно-гігієнічні правила мали б діяти вже давно, але на ділі підприємства, що здійснюють водопідготовку та водовідведення просто не мають обладнання, яке може визначати показники за нормами, зазначеними в нових документах.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

Саме тому міський голова Краматорська Олександр Гончаренко приділяє цій темі значну увагу: «За останній рік я побував на нашому водоканалі вже тричі, тісно знайомий з проблемами і досягненнями підприємства, багато спілкуюсь безпосередньо з керівництвом та робітниками. Зокрема, працівники лабораторії неодноразово наголошували, що значний спектр важких часток неможливо визначити за допомогою застарілого обладнання, тому було вирішено придбати новий сучасний аналітичний лабораторний прилад для визначення металів і мікроелементів – спектрометр AAC contr AA 800 D. Міському бюджету покупка обійшлася у 4 мільйони гривень, ще 15 тисяч – власні кошти підприємства».

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

Нове обладнання дозволить збільшити точність вимірювань якості води, а спектр часток, який «бачить» новий аналізатор сягає кількох десятків, замість трьох-чотирьох, які міг визначити його попередник. Спектрометр вже доставлено на підприємство, зараз спеціалісти водоканалу готуються до введення його в експлуатацію. Більш широкий спектр досліджень дозволить своєчасно виявляти відхилення в якості питної води, набирати статистичний матеріал і при, необхідності, впроваджувати технології, що забезпечуватимуть приведення проблемних показників до нормативних значень.

На зображенні може бути: 4 людини та у приміщенні

Окрім того міський голова перевірив хід виконання робіт з реконструкції системи знезараження води з впровадженням електролізних установок, що прийдуть на зміну системі у якій використовувався небезмежний рідкий хлор. Очікувана дата завершення робіт – жовтень 2021 року.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні