У Краматорську буде посилено контроль за дотриманням санітарно-епідемічних вимог у громадському транспорті

24.06.2020, 15:53, 63,

24 червня відбулось чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, присвячене стану захворюваності у місті Краматорськ на COVID-19 та ситуацію з дотримання протиепідемічних вимог при перевезенні пасажирів у громадському транспорті.

Крім того, було прийняте рішення створити мобільну робочу групу з перевірки дотримання карантинних вимог у закладах дитячої освіти, які не входять в систему управління освіти Краматорської міської ради, фітнес-центрах, та інших закладах фізкультури, спорту та культури.

Поточна епідемічна ситуація у місті

Станом на ранок 24 червня стан захворюваності на COVID-19 у Краматорську знаходився у тих межах, що дозволяють запроваджувати на території міста затверджене Урядом поетапне послаблення карантину.

Всього у Краматорську було виявлено 29 випадків захворювання на коронавірус. За цей час повністю одужали 16 людей. Дві людини з 29 проходили лікування у медичному закладі, 27 хворих мали безсимптомну форму захворювання та лікувалися вдома. Останній випадок захворювання на COVID-19 у Краматорську було зареєстровано 17 червня.

Всього з початку тестування швидкотестами було протестовано 2503 людини, у 14 з яких було діагностовано COVID-19, але контрольне діагностування ПЛР не підтвердило ці результати швидкотестів.

За перевізниками підсилять контроль

У відділ транспорту, зв’язку та енергетики Краматорської міської ради надходять скарги від мешканців міста на те, що перевізники не дотримуються протиепідемічних вимог при здійсненні перевезень у громадському транспорті.

Наразі первізники не мають право перевозити у салоні автобуса чи тролейбуса кількість пасажирів, що перевершує кількість сидячих місць. Салон транспортного засобу повинен проходити регулярну санітарну обробку. Водій та пасажири повинні знаходитися в транспортному засобі у захисних масках.

З 5-00 по 9-00 та з 15-00 по 18-00 перевезення в громадському транспорті здійснюється тільки при наявності у пасажира «Спеціального квитка», в інший час перевезення пасажирів здійснюється без «Спеціального квитка». Також без «Спецквитка» в громадському транспорті здійснюється перевезення дітей, що прямують до пункту складання ЗНО.

Всі три перевізники проінформували членів штабу, що їх транспортні підприємства дотримуються затверджених протиепідемічних заходів та проводять регулярну роз’яснювальну роботу з водіями.

Штаб прийняв рішення створити спеціальні мобільні моніторингові групи, які, починаючи з 25 червня, будуть контролювати дотримання протиепідемічних вимог під час перевезення пасажирів у громадському транспорті, та накладати на порушників штрафні санкції. Аналогічний контроль у краматорському транспорті буде здійснювати профільний департамент ДонОДА.

Заклади освіти, спорту та культури почнуть перевіряти з 25 червня

Штаб, виходячи з чисельних жалоб на недотримання протиепідемічних вимог у приватних закладах освіти, закладах та групах культурного розвитку дітей, приватних закладах спорту та культури, прийняв рішення створити спеціальні мобільні моніторингові групи з контролю дотримання протиепідемічних вимог у цих закладах. Ці групи почнуть здійснювати перевірки з 25 червня.

Звернення штабу

Штаб звертає увагу краматорців на те, що поточний стан епідемічної ситуації в місті Краматорськ дозволяє проводити поетапне послаблення карантину саме тому, що у Краматорську з перших днів оголошення в Україні карантину твердо дотримувались всіх протиепідемічних вимог, затверджених відповідними постановами Уряду та головного держаного санітарного лікаря України.
Стабільна епідемічна ситуація у місті не повинна привести до хибного уявлення, ніби хвороба обходить Краматорськ стороною, і можна не дотримуватися карантинних заходів.

Всі повинні по можливості обмежувати свої контакти, витримувати соціальну дистанцію у 1,5 метри, бути у громадських містах та у транспорті в захисній масці, проводити регулярну обробку рук дезінфікуючими засобами.

Тільки разом, дотримуючись цих простих правил, ми зможемо мінімізувати загрозу поширення епідемії.