У Краматорськ продовжує прибувати гуманітарна допомога медичного призначення

06.07.2021, 14:21, 801,

Сьогодні до нашого міста із Франції до Краматорська надійшов вантажний автопотяг з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 3 мільйони гривень.

Багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, медичний одяг, медичні інструменти, медичні розхідники призначені для мешканців населених пунктів, наближених до лінії розмежування та для закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в зоні проведення ООС. Раніше, у червні 2021 року із Франції до Краматорська прибуло два вантажних автопотяги вартістю понад 8 мільйонів гривень. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил
Збройних Сил України.

Міжнародна стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» – це багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України.

Гуманітарний проект було започатковано за  ініціативою та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сіл (ООС) на території Донецької та Луганської областей. Проект охопив своєю роботою 40 медичних закладів – як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано майже 74 тони гуманітарних вантажів медичного призначення на суму більше 26 мільйонів гривень.

У 2021 році 10 медичних закладів як в зоні ООС, так і в інших регіонах України отримали допомогу в рамках роботи проекту на суму більш ніж 6,5 млн. грн.

  • Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь»,
  • Військово-медичні клінічні центри Східного, Західного, Північного та Південного регіонів,
  • Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський»,
  • 65-й військовий мобільний госпіталь у м. Часів Яр
  • міські клінічні лікарні у м. Торецьк та у м. Селідово (зона ООС)
  • Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня

Медичні заклади отримали різноманітне медичне обладнання, багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, сучасні мікроскопи, операційні столи, наркозно-дихальний апарат, кувези, мобільний рентген апарат з с-аркою, медичні розхідники, одноразові медичні інструменти, ортези, одноразовий медичний одяг, одноразові набори для проведення хірургічних втручань, набори для передопераційної підготовки та промивки ран, набори для лікування опіків, а також засоби гігієни для важкохворих.

В рамках роботи проекту вантажі доправлено в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе), віце-президент пані Діана Дольс, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України  (АсМАП), президент, голова ради Леонід Костюченко, а також ТОВ “Санагро Україна”, директор Олександр Скрипка.

Важливу підтримку проекту на Донбасі надано народним депутатом України Максимом Єфімовим, а також міським головою  Краматорська Олександром Гончаренком,  благодійним фондом «Наш Краматорськ» (директор Олександр Шевченко), благодійним фондом БО «Проект Варнави» (голова правління Володимир Любовецкий).