Святкові заходи до Дня міста скасовано

25.09.2020, 10:20, 83,

У зв’язку з погіршенням стану відносно захворюваності на коронавірус у Краматорську, на спільному засіданні міської комісії з ТЕБ і ЧС та міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації було прийняте рішення про скасування проведення усіх масових святкових заходів до Дня міста та Дня машинобудівника.

За даними Краматорської міської філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України», за останні два тижні виявлено 211 нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19, що що складає 41,6% від всіх зареєстрованих випадків з початку пандемії, показник – 113,2  на 100 тис. населення, що вище в 1,7 раза від попереднього  періоду та вище показника по області в 2,3 рази.

Станом на 24 вересня на території міста Краматорська зареєстровано 451 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. З числа захворілих – 24 дитини (5,3%).  Померло 12 хворих.

На карантин закрито 7 класів і 2 дошкільні групи. У лікарні Краматорська та інших міст області шпиталізовано 68  краматорців у середньому або важкому стані через пневмонію, які наразі очікують результатів ПЛР-тесту, та 22 хворих вже з підтвердженим діагнозом коронавірус.

Згідно цих показників, Краматорськ переходить до «жовтої» зони. Зважаючи на цей факт та досвід інших міст, які проводили масові святкування, а потім мали значний приріст захворюваності серед населення, члени комісії та штабу прийняли спільне рішення про скасування проведення усіх масових заходів у Краматорську 26 та 27 вересня.

Подальший ріст захворюваності призведе до переходу Краматорська у помаранчеву або червону карантинну зону та значного посилення протиепідемічних вимог, які можуть вплинути на діяльність підприємств міста, роботу ринків та громадського транспорту.

Вакцини проти коронавірусу досі не має,  лікування хворих важке та непередбачуване, як і подальші наслідки для здоров’я. Основна кількість захворівших, це саме ті люди, які не дотримувались протиепідемічних заходів. Альтернативи їх дотриманню не існує.

Члени штабу підкреслили, що ті особи, які будуть порушувати ці вимоги, можуть бути  притягнуті як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства України.