Своєчасна сплата ЄСВ – соціальні гарантії для громадян


Питання легалізації заробітної плати та вжиття заходів щодо погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок, ЄВ) завжди є одним із основних пріоритетів у роботі Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області. Адже офіційне працевлаштування дає громадянам соціальні гарантії у вигляді лікарняних, декретних компенсацій, а бюджет, відповідно, отримує надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску, який є джерелом для соціальних виплат. Так, за 4 місяці 2020 року надійшло єдиного внеску в сумі 369,7 млн.грн., що на 27,5 млн.грн. більше надходжень за аналогічний період 2019 року, що складали 342,2 млн.грн. Але, нажаль заборгованість з ЄВ станом на 01 травня 2020 року склала 45,5 млн.грн., що на 7,3 млн.грн. більше, ніж була на початок поточного року.

З метою збільшення надходжень з єдиного внеску для своєчасної виплати пенсій та на виконання вимог діючого законодавства фахівцями Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області протягом січня – квітня поточного року було сформовано та направлено боржникам 2144 вимоги про сплату боргу з ЄСВ на суму 51,6 мільйона гривень. До органів державної виконавчої служби для примусового стягнення передано 683 узгоджених вимог на суму 8,0 мільйонів гривень. За січень – квітень поточного року в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ надійшло лише 0,3 мільйона гривень.

Наголошуємо, що законодавством, яке регулює порядок нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення по сплаті заборгованості з єдиного внеску. Окрім того, заборгованість з єдиного внеску не підлягає списанню. Оскільки строк давності щодо стягнення заборгованості з ЄСВ не застосовується.

Краматорське управління звертає увагу мешканців Краматорська на те, що періоди роботи працівника, за який роботодавцем не сплачено єдиний внесок, не будуть зараховані до страхового стажу працівника до повного погашення боргу. Тому нарахування та своєчасна сплата єдиного внеску у повному обсязі є запорукою соціального захисту громадянина. Порушення роботодавцями обов’язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, а відповідно й гідної майбутньої пенсії.

Роботодавці! Будьте уважні та дбайте про майбутнє своїх працівників!

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій