У Краматорську відбувся брифінг міського голови щодо ситуації у місті

25.02.2022, 15:55, 899,

Олександр Гончаренко під час свого брифінгу коротко доповів про роботу адміністрації міста, комунальних служб, медичної, освітньої галузі тощо.

Згідно з указом  Президента України на території нашої держави введено режим воєнного стану. Міський голова повідомив, що у місті функціонують системи водопостачання та опалення, працює зв’язок, правоохоронні органи забезпечують дотримання громадського порядку. У разі загрози обстрілів будуть працювати системи сповіщення населення, бомбосховища будуть відчинені. Наразі на території міста їх 90, комунальними є 9 з них, і саме вони будуть забезпечені питною водою. 

Мешканцям Краматорська рекомендовано здійснити необхідні запаси питної та технічної води, утримуватися від появи на вулиці без зайвої потреби.

Комендантська година у місті поки не введена. Якщо виникнуть потреби для цього, то буде видано відповідний указ військовим командуванням.

Комунальні служби працюють. На підприємствах цілодобово знаходяться чергові бригади. Планові роботи тимчасово перенесені на невизначений термін, зараз виконуються тільки аварійні.

Припинено рух міських і міжміських автобусів. Є певні запаси пального на АЗС міста. Тому, з метою збереження та економії палива на цих підприємствах,  було прийнято таке рішення. Адже наразі не відомо, скільки ще триватиме загострення ситуації, і автобуси можуть знадобитися для вивезення мешканців або інших нагальних потреб. Зараз ведуться переговори з керівниками паливних постачальних компаній щодо стабільного надходження дизпалива до Краматорська. Якщо вони підтвердять безперебійне постачання ДП, то рух автобусів відновиться. Проїзд у тролейбусах з 24 лютого для всіх безкоштовний.

Також було прийнято рішення вимкнути ліфти у багатоповерхових будинках задля безпеки мешканців, тому місцева влада просить з порозумінням ставитися до цього.

Щодо закладів освіти, то питання вирішується. Садочки всі зачинилися до окремого розпорядження. Школи будуть навчатися дистанційно або підуть на позачергові канікули строком на 2 тижні.

Управління праці та соцзахисту населення працює у штатному режимі, всі виплати та консультації надаються. ЦНАП здійснює лише видачу документів, пенсійний фонд працює дистанційно. Нарахування пенсій відбувається згідно з графіком.

Медична галузь наразі має запаси медикаментів на 2-3 місяці, перебоїв з постачанням поки що не було. Щодо видачі інсуліну за рецептом, у другій половині дня відділ охорони здоров’я буде звітувати з цього питання.

Також міський голова подякував усім, хто виявив свідомість та здав свою кров у Краматорському центрі переливання крові. Зараз гострої потреби у цьому немає, проте це велика допомога з боку мешканців міста.

Ще було прийнято рішення заборони власникам торговельних мереж здійснювати продаж алкоголю на території міста на час дії режиму воєнного стану.

Олександр Гончаренко наприкінці брифінгу закликав усіх зберігати спокій, виконувати вказівки влади та з порозумінням ставитися до тимчасових обмежень та незручностей.