Пам’ятка для населеннящодо використання пічного чи газового обладнання в приватних будинках


З настанням холодної пори року значна частина мешканців використовує для обігріву своїх помешкань пічне чи газове обладнання, а також побутові електроприлади. Під час їх експлуатації, у разі порушень правил безпеки, виникають пожежі, які призводять до трагічних наслідків, – люди втрачають своє житло і майно, часто гинуть або травмуються.

Шановні мешканці, закликаємо вас дотримуватися правил пожежної безпеки під час опалення своїх домівок та нагадуємо про головні правила безпечного користування пічним опаленням, газовими чи електричними приладами.

При використанні пічного опалення забороняється: користуватись несправними опалювальними печами; розпалювати печі легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду; доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника; сушити та зберігати на поверхні опалювальних печей горючі предмети; закривати піддувало опалювальної печі, коли в ній ще горить вогонь або є жар; влаштовувати в якості димоходу металеві або азбестові труби. В опалювальний сезон необхідно очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці. При використанні для опалення газових приладів.

Забороняється самовільно змінювати передбачену проєктом схему прокладання газових мереж, користуватись несправними або самостійно встановленими газовими приладами.

Під час сильного вітру не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги та попадання продуктів згоряння у приміщення. В період значних похолодань необхідно регулярно проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання. Забороняється використовувати для обігріву приміщень газові кухонні плити.

Правила безпеки під час експлуатації електричних нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:
• не користуйтеся несправними електричними нагрівальними приладами;
• електричні нагрівальні прилади дозволяється встановлювати тільки на негорючі підставки;

• забороняється залишати без нагляду включені електроприлади;

• не можна вмикати в одну розетку декілька електроприладів;
• необхідно регулярно перевіряти щільність під’єднання проводів та контактів у вилках електроприладів та розетках;

• забороняється користування саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном «101», евакуюйте людей з приміщення та починайте гасити пожежу підручними засобами.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть своє життя та майно!