Верховна Рада погодила рішення Ради національної безпеки й оборони України про запровадження санкцій проти Ірану


27 травня 2023 року Указом президента України за № 308/2023 від 27.05.2023 було підтримано Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27.05.2023 «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран».

29 травня Верховною Радою на засіданні схвалено проект Постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України за № 9333 від 27.05.2023 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран».

Постанова № 3108-ІХ від 29.05.2023 набрала чинності з дня її прийняття.

Згідно з документом, санкції проти ісламської Республіки Іран застосовують терміном на 50 років та включають повну заборону торговельних операцій, зупинку транзиту ресурсів, польоти та перевезення на території України та запобігання виведенню капіталів резидентами Ірану.

Обмеження також мають заборонити будь-які інвестиції до Ірану та передавання резидентами країни технологій, прав на об’єкти та прав інтелектуальної  власності. 

Також пропонується заборонити здійснення будь-яких інвестицій в Іран та передачу резидентами технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Крім того, пропонується зупинити електронних платіжних засобів (зокрема, переказів, здійснення розрахунків та видачі готівки), емітованих резидентами Ісламської республіки Іран. 

Нацбанку забороняється реєстрація міжнародної платіжної системи, оператором якої є Іран. Відповідальними за реалізацію документа призначені Кабмін, Служба зовнішньої розвідки, Служба безпеки, Національний банк України та державні органи відповідно до компетенції