Спортсменів зі всієї України одягають у Краматорську

24.02.2020, 11:59, 93,

Бізнес-проєкт «Швейний міні-цех з пошиву спортивного одягу» – приклад історії успіху малого бізнесу у місті донечанки Анети П’яних.

      Життя Анеті П’яних назавжди змінилось у 2014 –  у зв’язку з бойовими діями разом з родиною вона вимушена була покинути місто Донецьк та переїхати до Краматорська.

       Після оформлення дітей до навчальних закладів, старший син записався до спортивної секції з боротьби самбо. Та для того, щоб займатися цим видом спорту, потрібна була спеціальна форма одягу: самбовка, шорти, борцівки. Дозволити собі придбати цей набір форми має можливість не кожна родина, бо коштує це не дешево. Саме це і стало поштовхом до дій.

    Дізнавшись, що у місті Краматорськ  діє грантова програма фінансової підтримки малого бізнесу, у Анети народилася ідея створення форми, не тільки для боротьби самбо, а й для інших видів спорту. Маючи економічну освіту, дівчина підготувала бізнес-проєкт для участі у грантовій програмі. У 2017 році вона перемогла у програмі для підприємців Донеччини «Український донецький куркуль» і отримала грант. На ці кошти придбала швейне обладнання та матеріали, що дало змогу створити три робочих місця.

 Закупивши обладнання, тканини і фурнітуру, виготовила шорти та самбовку і запропонувала батькам, діти яких ходять у спортивну секцію, придбати цю форму. Як результат – отримала невеличкий перший заказ. Далі запропонувала свої послуги адміністрації спортивного ФК «Авангард», де займається більше 100 дітей. Спочатку виготовила футбольну форму, а згодом розробила спортивні костюми, вітрозахисні куртки, пуховики, шапки.

    Незабаром виникло питання збуту спортивного одягу. Вихід знайшовся. Зареєструвавшись на сайті «PROZORRO», підприємство почало приймати участь у тендерах. Декілька з них було програно, але Анета не опускали руки, пробувала ще. Потрібно було сплачувати податки, заробітну плату, плату за  оренду приміщення. Невдовзі вона таки виграла тендер по виготовленню спортивних костюмів для Дніпропетровського вищого училища фізичної культури.

Зараз підприємець працює над розширенням асортименту продукції  – триває розробка спортивних рюкзаків, спортивних дорожніх сумок, термосумок і бейсболок та збільшенню обсягу виробництва.

          На теперішній час Анета співпрацює з ФК «Авангард», Донецькою обласною Федерацією самбо, футбольною школою «Footystar» (м. Краматорськ), ФК «Легіон» (м. Бахмут), ДЮСШ «КОЛОС» (м. Покровськ), Всеукраїнською екологічною лігою (м. Київ), піцерією «IKURA», ХК «ДОНБАС» (м. Дружківка), Краєзнавчим музеєм м. Краматорська, ЗОШ № 25, 22, 35.

       Також Анета бере активну участь у навчальних заходах, які проходять в регіоні, постійно шукає нові ідеї та вважає, що за виробництвом – майбутнє.