Служба зайнятості компенсує роботодавцям витрати на оплату праці переселенців


#внутрішньо_переміщена_особа#Краматорський_міський_центр_зайнятості#компенсація_витрат_на_оплату_праці

Значна кількість громадян, які змушені були залишити звичні місця роботи, переселились з територій, непідконтрольних українській владі, до м.Краматорська та шукають роботу. Для того, щоб допомогти і роботодавцям, і внутрішньо переміщеним особам, Постановою КМУ від 08.08.2015 №696 “Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб” визначено механізм компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття тривалістю не більше 6 календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Компенсація витрат роботодавця на оплату праці (основну та додаткову заробітну плату та суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) здійснюється щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у регіоні за минулий місяць (на сьогоднішній день – 13177,20 грн).

Витрати роботодавця на оплату праці компенсуються за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за 6 календарних місяців (за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб, які належать до категорії громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”, – за кожен непарний місяць роботи протягом двох років, але не більше ніж за 12 календарних місяців).

У 2019 році 35 роботодавців м.Краматорська вже скористались можливістю отримання компенсації своїх витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб. 46 їх працівників, які були вимушені покинути місця постійного проживання, отримали роботу у Краматорську та можуть впевнено дивитись у завтрашній день.

  Консультації з питань отримання компенсаційних виплат роботодавцям можна отримати у Краматорському міському центрі зайнятості (к.18), телефон для довідок 6-14-74.