Щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)


Краматорське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області доводить до відома, тимчасові рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) затверджено постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 № 34, що під час торгівлі на ринках повинні враховуватися суб’єктами господарювання з метою запобігання ускладненню епідемічної ситуації.

  1. Допуск працівників ринку, суб’єктів господарювання та їх працівників, які здійснюють торгівлю на ринках, здійснюється виключно за наявності вдягнутого респіратора або захисної маски, у тому числі виготовленої самостійно, та проходження температурного скринінгу.
  • При проведенні вимірювання температури тіла контактним методом.

забезпечується обов’язкова дезінфекція виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. На кожному вході до ринку необхідно:

  •  розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19 та повідомлення з проханням до відвідувачів залишатися вдома (утриматись від відвідування ринків) при наявності ознак респіраторних захворювань;
  • організувати місця для обробки, рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового та понад 70% для етилового спиртів.

3. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів ринку з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі території ринку. Обмеження контакту між працівниками та відвідувачами повинно здійснюватись шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1.5 метри).

4.  Допуск відвідувачів та перебування на території ринку дозволяється лише у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, так, щоб були, покриті ніс та рот.

5. На ринках повинно забезпечуватися проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня.

6.         На прилеглій до ринку території повинна бути відсутня неконтрольована (стихійна) торгівля.

7.         Адміністрацією ринку повинно бути забезпечено постійне інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та про профілактику коронавірусної хвороби СОVID-19.

8.         Адміністрацією ринку забезпечується контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби СОVID-19 та оперативне усунення порушень.

9.         Адміністрація ринку повинна забезпечити:

  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою їх утилізацією:
  • розміщення додаткових контейнерів/урни для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування.

10.       Суб’єкти господарювання та їх працівники, які здійснюють торгівлю на ринках зобов’язані:

  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
  • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань,
  • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Краматорське міське управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Донецькій області