Щодо контролю за виконанням протиепідемічних заходів при торгівлі на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби COVID-19, які визначені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.20 №17


Згідно розпорядження міського голови від 19.03.2020 № 33р «Про створення мобільних груп з контролю виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»в м. Краматорську (далі – Постанова 1236) створені мобільні групи з контролю виконання Постанови 1236 у торговельній діяльності міста Краматорська та на виконання пункту 1 підпункту 1.4 протокольного рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 червня 2020 року № 23 про надання графіку виїзної роботи моніторингової мобільної групи щодо контролю за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів всіх видів у сфері торгівлі та послуг.

Краматорським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби  в Донецькій області  спільно з поліцією Краматорського РУП, відділом споживного ринку, підприємництв та регуляторної політики Краматорського міськвиконкому проведені моніторингові спостереження  об’єктів продовольчої та непродовольчої торгівлі щодо відповідності вимогам по організації протиепідемічних заходів при торгівлі на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, які визначені  Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.20 №17.

Під час моніторингу було перевірено супермаркети міста Краматорська та надано зауваження та додаткові роз’яснення діючих карантинних обмежень. Основна маса порушень: була пов’язана з не забезпеченням  проведення  дезінфекції корзинок та візків після використання, неорганізований збір використаних засобів індивідуального захисту та їх утилізація. Комісією надані пропозиції адміністрації закладів,  поліцією складені 2 протоколи на адміністрацію.

 Суб’єкти господарювання були попереджені щодо особистої відповідальності за порушення правил карантину та протиепідемічних вимог, встановлених діючою постановою Головного санітарного лікаря України.

Згідно постанови № 17 Головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 р. на адміністрацію покладено контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби  COVID -19 та оперативне усунення порушень.

Також повідомляємо, що. мешканцям міста,  суб’єктам господарювання всіх форм власності, підприємствам, організаціям необхідно дотримуватись діючих карантинних обмежень, а саме:

  • наявність засобів індивідуального захисту
  • регулярна дезінфекція
  • соціальної дистанції

ПОПЕРЕДЖАЄМО!!!

Дотримуйтеся правил особистої гігієни:

– часто мийте руки, або обробляйте дезінфікуючими розчинами,

– не торкайтеся руками очей, носа, рота,

– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою,

– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель,

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

При появі перших ознак респіраторних захворювань – підвищена температура тіла, кашель й утруднене дихання, залишайтесь вдома (самоізоляція) та повідомте свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію за телефоном! Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих!!!

Краматорське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області рекомендує громадянам міста на Великодня свята:

  • утримуватися від відвідування храмів, краще освятити святковий кошик на відкритому повітрі біля храму;
  • утримуватись від святкових візитів родичів та друзів;
  • краще щоб на Пасху йшов хтось один з сім’ї. 

Краматорське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області