Щодо контролю за виконанням карантинних обмежень


Згідно розпорядження міського голови від 19.03.2020 № 33р «Про створення мобільних груп з контролю виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID -19» (зі змінами) в м. Краматорську (далі – Постанова 211) створені мобільні групи з контролю виконання Постанови 211 у торговельній діяльності, сфері послуг та громадського харчування міста Краматорська та на виконання пункту 1 підпункту 1.4 протокольного рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 червня 2020 року № 23 про надання графіку виїзної роботи моніторингової мобільної групи щодо контролю за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів всіх видів у сфері торгівлі та послуг.

Фахівцями Краматорського міського управління ГУ ДПСС  в Донецькій області спільно з відділом споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради, співробітниками відділу превенції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області були проведені моніторингові обстеження об’єктів торгівлі, громадського харчування, сфери побутових послуг, підприємств ринкової торгівлі.

Всього перевірено 155 об’єктів, було надано зауваження та додаткові роз’яснення діючих карантинних обмежень на 56 об’єктах. Основна маса зауважень була пов’язана з відсутністю засобів індивідуального захисту, встановленої кількості відвідувачів (не більше 1 особи на 10 кв.м . площі), недотримання соціальної дистанції.

Суб’єкти господарювання були попереджені щодо особистої відповідальності за порушення правил карантину та протиепідемічних вимог, встановлених діючими постановами Головного санітарного лікаря України.

На агропродовольчих ринках проводиться щоденний збір інформації про дотримання операторами ринку протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків під час карантину та надаються зауваження та пропозиції.

Згідно постанови № 34 Головного санітарного лікаря України від 06.06.2020 р. на адміністрацію ринку покладено контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби  COVID -19 та оперативне усунення порушень.

Також повідомляємо, що згідно постанови КМУ № 392 від 20.05.2020 (зі змінами), дія карантину подовжена до 31.07.2020 р. Мешканцям міста,  суб’єктам господарювання всіх форм власності, підприємствам, організаціям необхідно дотримуватись діючих карантинних обмежень, а саме:

  • наявність засобів індивідуального захисту
  • регулярна дезінфекція
  • соціальної дистанції

ПОПЕРЕДЖАЄМО!!!

Дотримуйтеся правил особистої гігієни:

– часто мийте руки, або обробляйте дезінфікуючими розчинами,

– не торкайтеся руками очей, носа, рота,

під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою,

уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель,

не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

При появі перших ознак респіраторних захворювань – підвищена температура тіла, кашель й утруднене дихання, залишайтесь вдома (самоізоляція) та повідомте свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію за телефоном!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих!!!

Краматорське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради