Що змінилося в строках примусового стягнення податкового боргу?


Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області доводить до відома платників податків, що з 23.05.2020 року діють зміни до податкового законодавства в частині примусового стягнення заборгованості, передбачені Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

      Основні зміни в механізму стягнення податкового боргу:

      -термін, протягом якого контролюючому органу надано право на стягнення коштів та продаж майна платника податків настає через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) податкової вимоги, а не через 60, як було раніше.

      -термін на самостійне проведення експертної оцінки зменшено до 1 місяця з дня прийняття рішення контролюючим органом, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу (раніше такий термін становив 2 місяці).

      -визначено заходи стосовно примусового стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюватимуться відповідно до  ст. 59-60  та глави 9 ПКУ.

      Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області наголошує, що з метою уникнення застосування заходів примусового стягнення, передбачених чинним законодавством, не допускайте виникнення податкового боргу, дотримуйтесь податкової дисципліни, самостійно та своєчасно сплачуйте податки!