Що робити, коли у Краматорську оголошують повітряну тривогу


Шановні краматорці!

У разі виникнення загрози авіа- чи ракетних ударів на території Краматорська буде лунати звучання електросирен, працюватимуть сирени машин поліції та ДСНС, звучатимуть дзвони церков та храмів, а сигнал дублюватиметься по радіо, в додатку єКраматорськ, на сторінці Краматорської міської ради у фейсбук, а також у нашому телеграм каналі. Схема роботи електросирен така:

  • Звучання електросирен (безперервне) означатиме сигнал “Увага! Повітряна тривога!” та необхідність укриття в найближчому сховищі або найбільш безпечному місці.
  • Припинення звукового сигналу сирен означатиме “Відбій повітряної тривоги”.

З моменту подачі сигналу до можливого нападу для вжиття заходів захисту може виявитись усього декілька хвилин. Тому діяти треба швидко і організовано.

Після того, як ви отримали сигнал “Повітряна тривога” необхідно терміново йти до найближчого укриття.

Покинути укриття можна тільки тоді, коли сигнал сирени змовк, або в офіційних джерелах з’явилось оголошення “Відбій повітряної тривоги”.

Якщо ви перебуваєте вдома:

  • повідомте про отриману інформацію усіх, хто поруч із вами;
  • тримайте під рукою “тривожну валізу”;
  • вимкніть газ, водопостачання, електропостачання;
  • перейдіть у кімнату, що не має зовнішніх стін і вікон, тримайтеся біля капітальних конструкцій будинку.

Якщо ви перебуваєте на вулиці, прямуйте до найближчого укриття. Якщо часу на пошук організованого укриття немає, не слід бігти. Треба негайно лягти на землю, обличчям до землі, для цього використовуйте усі наявні поруч нерівності місцевості — яри, канави, ями, траншеї та інші поглиблення що знаходяться поблизу.

Шановні краматорці! В умовах оголошеного воєнного стану УЧБОВИХ ТРИВОГ НЕ БУВАЄ. Сирена ЗАВЖДИ попереджає про РЕАЛЬНУ ЗАГРОЗУ НЕБЕЗПЕКИ.

Ситуація у Краматорську контрольована, правоохоронці продовжують забезпечувати безпеку громадян та публічний порядок. Бережіть себе та своє життя!