Що необхідно знати підприємцю з питань оподаткування. Електронні сервіси ДПС – тема семінару, який проведено краматорськими податківцями


Під час дії обмежувальних заходів, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, краматорські податківці суттєво розширили та вдосконалили формати спілкування з платниками податків. Це інтернет — конференції, вебінари, спілкування у режимі скайп — зв’язку. Поряд з цим, були присутні слухачі на черговому семінарі. За місцевою традицією, під час семінару платники не тільки слухають доповідь, а й задають актуальні питання з оподаткування та обговорюють проблемні ситуації.

Так, черговий семінар було присвячено податковим новаціям, легалізації праці та заробітної плати, а також електронним сервісам Державної податкової служби України.

Детально були розглянуті зміни, внесені Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”, зокрема, в частині сплати податку на майно – земельного податку за земельні ділянки платниками єдиного податку, граничного строку сплати податкового зобов’язання, який припадає на вихідний або святковий день, зміни у частині проведення перевірок, тощо.

На прохання слухачів були розглянуті питання запровадження програмних РРО. Податківці нагадали, що вся необхідна інформація щодо програмних РРО розміщена на сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/). Фахівці Краматорського управління продемонстрували присутнім порядок використання електронних сервісів ДПС України «Електронний кабінет платника» та «Єдине вікно подання звітності», за допомогою яких подання запитів та звітності здійснюється в електронному вигляді з використанням електронного підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів, один з яких розташований у приміщенні Центру обслуговування платників Краматорського управління. Кожен платник податків через «Електронний кабінет платника» (www.cabinet.taxs.gov.ua) має можливість в режимі он-лайн подати звітність, надіслати лист, переглянути стан розрахунків з бюджетом,  отримати нагадування про строки надання звітності, тощо.

Під час семінару також були розглянуті питання оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема, у вигляді заробітної плати та справляння єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також питання легалізації праці – необхідності офіційного працевлаштування найманих працівників та дотримання вимог трудового законодавства.

Усі учасники семінару отримали вичерпні відповіді від фахівців щодо застосування норм податкового законодавства.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій