Що необхідно знати для отримання РНОКПП (ідентифікаційного коду) громадянами України


Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2017 р. за N1306/31174 повідомляє наступне.

  1. Де можна отримати РНОКПП (ідентифікаційний код)?

Громадяни України можуть отримати РНОКПП звернувшись до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, – до будь-якого контролюючого органу.

  • Які документи необхідні для отримання РНОКПП (ідентифікаційного коду)?

Громадяни України повинні пред’явити документ (паспорт), що посвідчує особу, який містить всі необхідні реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Для отримання одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) РНОКПП для малолітніх осіб (віком до 14 років) необхідні оригінали свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (паспорт). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію.

  • Як можливо отримати РНОКПП?

РНОКПП громадянами України може бути отриманий особисто або через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

У разі виникнення питань, Ви маєте можливість звернутися до Центру обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотньої сторони будівлі, телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області