Що ми знаємо про COVID-19 та які профілактичні заходи ефективні?


Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, викликане новим коронавірусом, який раніше у людей не виявлявся.

    Вплив даного вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з симптомами у вигляді кашлю, лихоманки і, в більш важких випадках, пневмонії. Для захисту від інфекції слід часто мити руки і не торкатися руками до обличчя.

    Новий коронавірус передається, головним чином, в результаті контакту з інфікованою людиною при кашлі або чханні, повітряно-крапельним шляхом при вдиханні крапель слини чи виділень з носа хворого.

    Коронавірусна інфекція COVID-19 характеризується легким перебігом з такими симптомами як нежить, біль у горлі, кашель і підвищення температури тіла. У деяких людей хвороба може протікати у важчій формі і призводити до пневмонії або дихальної недостатності (дуже рідко).

    У більш рідкісних випадках хвороба може мати летальні наслідки. Люди похилого віку і люди з певними захворюваннями (наприклад, астма, діабет або патології серця), схильні до підвищеного ризику розвитку важких форм коронавирусної інфекції.

    Для зменшення ризику зараження необхідно:

    – регулярно обробляти руки спиртовмісним засобом або мити їх водою з милом;

    – під час кашлю або чханні прикривати ніс і рот серветкою або місцем ліктьового згину;

    – уникати тісних контактів (триматися на відстані не менше 1 метра) з людьми, у яких спостерігаються симптоми застуди або грипу.

    У випадку наявності у вас явних симптомі ОРВІ залишайтесь удома, уникайте перебування у загальних чергах лікарень та інших місць скупчення людей, а свого сімейного лікаря викликайте на дім. У разі підвищення температури та різкого погіршення самопочуття викликайте швидку допомогу та повідомте про усі наявні у вас симптоми диспетчеру служби екстреної медичної допомоги.

    У жодному разі не приховуйте від лікарів ніяких симптомів хвороби, адже вчасне виявлення будь-яких захворювань – запорука більш ефективного лікування та скорішого одужання.

    Утримайтесь від поїздок закордон, особливо у країни, де є зафіксовані випадки захворювання на коронавірусну інфекцію.

    При пошуку інформації про стан захворювання в Україні та світі у мережі Інтернет користуйтесь перевіреними та надійними джерелами: урядові сайти, сторінки міжнародних організацій (ООН, Червоного хреста, ВООЗ, тощо), сайти органів місцевого самоврядування або екстрених оперетивних служб (МНС, поліції, тощо).

    Інформацію підготовлено за матеріалами сайту Всесвітньої організації охорони здоров’я (www.who.int)