Семиповерхова недобудова стане власністю Краматорської територіальної громади

09.07.2021, 17:54, 1581,

Краматорський міський суд Донецької області виніс рішення, яким передав у власність Краматорської територіальної громади безхазяйне нерухоме майно, а саме недобудований семиповерховий житловий будинок, що розташований за адресою: вул. Софіївська 4Б (мікрорайон №139). Рішення суду набуде законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Начальник юридичного відділу Краматорської міської ради Ольга Ворощук акцентувала на тому, що об’єкт був взятий на облік у травні 2013 року як безхазяйне нерухоме майно. З того часу міська влада неодноразово зверталася у газетах «Краматорській правді» та «Восточному проєкті» з оголошенням про пошук господаря недобудови.

«Це небезпечна будівля, де було травмовано багато людей, особливо дітей, також відомо про два летальні випадки. Хочу підкреслити, з дати взяття на облік споруди, як безхазяйного майна, звернень з приводу визнання власності не надходило», – розповіла Ольга Ворощук.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко відзначив, що після подання заяви до суду з’явилось підприємство, яке назвало себе власником споруди.

«Проблему з небезпечною недобудовою потрібно було вирішувати давно. Тому вивченням цього питанням я і моя команда зайнялись ще на передвиборчій компанії.

У березні 2021 року Краматорська міська рада подала заяву до суду о визнанні прав власності на цей будинок, аби вирішити його подальшу долю. Але після подання заяви, з’явився ЖБК «Космос 29» і заявив права на власність. Разом з тим, кооператив не надав жодного документу, що підтверджує його участь у забудові. Крім того, ЖБК «Космос 29» було зареєстровано у 2013 році, а останні роботи на Софіївській 4Б велись наприкінці 90-х років.

Рішення, яке сьогодні виніс суд, надає Краматорський міській раді право визначатись з подальшими діями на цьому об’єкті», – підкреслив Олександр Гончаренко.

Комісію з ліквідації недобудови у мікрорайоні №139 міста Краматорська очолив заступник міського голови Сергій Смирнов.

 «Після оформлення документації семиповерхова недобудова стане власністю Краматорської ТГ і на розгляд депутатів буде винесене питання, щодо розробки проєкту на демонтаж будівлі.

Наразі вже розробляється документація на демонтаж сусідньої двоповерхової недобудови за адресою: Софіївська 2Б.

Мікрорайон № 139, де розташовані ці два об’єкти, планується під забудову нового кварталу «Європейський», – відзначив Сергій Смирнов.