Семінари краматорських податківців — дієва допомога платникам


 Місцеві податківці систематично проводять семінари, на яких висвітлюються актуальні питання оподаткування та звітності. При цьому, семінари проводяться не лише в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області, а й в Краматорському міському центрі зайнятості.

Так, семінари цього тижня були присвячені оподаткуванню доходів підприємців та громадян, легалізації заробітної плати, податковим новаціям з РРО, актуальним питанням адміністрування податку на додану вартість та електронним сервісам Державної податкової служби України.

Слухачами семінарів були як «новенькі» підприємці, так і «досвідчені» суб’єкти господарювання, для кожного з яких доступними та зрозумілими були демонстраційні слайди з життєвими прикладами, які традиційно готують краматорські податківці.

Велику зацікавленість слухачів викликали питання про новації у сфері застосування РРО: хто зобов’язаний використовувати РРО, як використовувати РРО, як і коли запрацює механізм “кешбек”, тощо.   Краматорські фахівці повідомили про можливість всіх охочих взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу ДПС України по програмних РРО. Записатися на бета-тест можливо за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua. Краматорські податківці готові і в подальшому проводити роз’яснювальну роботу серед платників податків щодо новацій при застосуванні РРО.

Краматорські податківці вкотре підкреслили необхідність переходу на електронний документообіг та електронну звітність. Продемонстрували присутнім переваги використання електронних сервісів ДПС України «Електронний кабінет платника» та «Єдине вікно подання звітності», за допомогою яких подання звітності здійснюється в електронному вигляді з використанням електронного підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів, один з яких розташований у приміщенні Центру обслуговування платників Краматорського управління. Кожен платник податків через «Електронний кабінет платника» (www.cabinet.taxs.gov.ua) має можливість в режимі он-лайн подати звітність, надіслати лист, переглянути стан розрахунків з бюджетом,  отримати нагадування про строки надання звітності, тощо.

Під час семінарів також були розглянуті питання оподаткування діяльності на спрощеній системі, оподаткування доходів фізичних осіб, заробітної плати та справляння єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також питання необхідності офіційного працевлаштування найманих працівників та дотримання вимог трудового законодавства.  

Усі учасники семінарів у форматі діалогу отримали вичерпні відповіді від фахівців щодо застосування норм податкового законодавства.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій