Санітарно-епідемічна сітуація в Донецькій області


На теперішній час, як і раніше, найважливішими ризиками ускладнення епідемічної ситуації в Донецькій області є проблеми з вода-, газо- та електрозабезпеченням населення через множинні факти руйнування, знеструмлення цивільної інфраструктури снарядами, в результаті чого не задовольняються санітарні і гігієнічні потреби населення, ускладнюються умови життя та виконання профілактичних заходів мешканцями населених пунктів Донецької області. Вдеяких, через тривалу відсутність газу, перебої або повну відсутність світла, подачі питної води або її недолік на фоні літньої спеки, а іноді навіть скрутний доступ до ліків, умов зберігання та приготування їжі, виникла напружена гуманітарна ситуація, яка несе ризики ускладнення епідемічної ситуації в регіоні. Насамперед, це сталося в населених пунктах, які розташовані на лінії фронту та безперервно потерпають від ворожих атак населення, а люди змушені виживати під щоденними обстрілами. Тому з метою попередження ускладнення епідемічної ситуації необхідні наші сумісні злагоджені дії.

Водозабезпечення

Підприємство КП «Кампанія «Вода Донбасу», яке є основним підприємством водозабезпечення Донбасу, продовжує роботу при недоліку хлору та хлорвмісних реагентів, підприємство для обеззаражування води використовує  перманганат калію і гіпохлорит натрію.

При відсутності централізованої води для водозабезпечення населення задіяні громадські та приватні колодязі, особливо в сільській місцевості, бювети, здійснюється підвіз води спецавтотранспортом, обладнуються баки для розливу води, стаціонарні пункти розливу, здійснюється доставка води національною поліцією, гуманітарними місіями, волонтерами тощо. В громадах продовжується робота з обладнання альтернативних джерел водопостачання, навіть в місцях, де поки централізоване водозабезпечення здійснюється.

За показниками епідситуації і всіма незадовільними результатами досліджень постійно інформуються відповідні органи, служби та установи, при необхідності надаються пропозиції щодо попередження ускладнення епідемічної ситуації.

За останній тиждень (08.08-14.08.2022) фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» на території області проведено лабораторних досліджень проб води питної:

За санітарно-хімічними показниками:

– по централізованому водопостачанню – 42, відхилення від нормативних вимог зареєстровані в 16 пробах, тобто 38,1 %, в порівнянні з минулим тижнем кількість досліджень з відхиленнями від нормативних вимог зменшилосяна 11,9 %;

Особливу настороженість викликає визначення минулого тижня не відповідності питної води встановленим нормативам за мікробіологічними показниками: з мереж централізованого водопостачання відібрано 48 проб  питної води, із яких 7 з перевищеннями нормативів, що становить14,6 %, в порівнянні зминулим тижнем перевищення зросли на 1,3 %.  Практично 5,7 %  перевищень реєструвалися в пробах питної води в м. Краматорську, а саме по загальним коліформам (в 100 см3-присутні, при нормі-відсутність). 3 цього  приводу були направлена відповідна інформація до КП “Краматорський  водоканал”.

Дозиметричний контроль

За результатами дозиметричного контролю груп функціонування (спостереження) ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», гама-фон в Донецькій області протягом особливого періоду доки знаходиться в межах природного рівня. Останніми днями групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю за завданням МОЗ України працюють в підвищеному режимі готовності через потенційно загрозливу ситуацію, що спостерігаеться на Запорізькій АЕС через обстріли ворога.

Гострі кишкові інфекції та харчові отруєння

Інформація (Екстрені повідомлення) щодо спалахів, групових інфекційних хвороб, харчових отруєнь від закладів охорони здоров’я області протягом особливого періоду не надходила. Підвищена увага через ризик ускладнення ситуації приділяється попередженню холери, у т.ч. продовжується лабораторний аналіз матеріалу хворих на гострі кишкові інфекції та стічних вод на холерні вібріони.


Краматорське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області