Санаторно-курортне лікування деяких пільгових категорій громадян


До уваги зміни!

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі – управління) інформує про те, що згідно п.1, 2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджету на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 (зі змінами) (далі – Порядок), безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з методичними рекомендаціями в порядку черговості забезпечуються:

учасники бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 21 день;

особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)   – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

І та ІІ груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

постраждали учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

учасники війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день;

особи, яким встановлено статус відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого п.1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – особа).

Зазначені особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до пункту 4 Порядку, для одержання путівки зазначені у пункті 1 Порядку особи, повинні перебувати на обліку в управлінні за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.         

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає до управління заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/0, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

При зверненні до управління особи повинні мати при собі оригінали вище зазначених документів.

За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом  шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Зазначені особи після самостійно обраного закладу для оздоровлення звертаються до управління, де перевіряється заклад на відповідальність встановленим вимогам.

Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги, у відповідності до граничної вартості путівки для відшкодування вартості санаторно-курортного лікування, визначеного на поточний рік.

За бажанням громадянину можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів. Орієнтований перелік платних послуг – басейн, сауна, заняття в спортзалі тощо.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки та/або акт виконаних робіт. Ці документи  передаються до управління та є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторним закладом.

Оскільки, оплата путівки проводиться лише після того, як особа пройшла повний курс лікування, є можливість відмовитися від лікування у разі надання неякісних послуг та обрати собі інший санаторій.

У разі виникнення додаткових питань, за роз’ясненнями рекомендуємо звертатися до спеціалістів управління за адресою: вул. Маяковського, 24, кабінет № 6, телефон для довідок 63058.

Графік роботи: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-48, вихідні дні субота та неділя.

УПСЗН Краматорської міської ради