Ринки у Краматорську працюватимуть лише за умови повного виконання усіх протиепідемічних вимог

30.04.2020, 19:46, 76,

  Відповідальність за їх дотримання несе адміністрація агропродовольчих ринків. Здійснювати щоденний контроль буде Краматорське міське управління головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області. Таке рішення було ухвалене 30 квітня під час засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

     В ньому взяв участь міський голова Краматорська Андрій Панков. На засідання також були запрошені представники адміністрацій агропромислових ринків. Їх проінформували про те, що 30 квітня вступила в дію постанова Кабінету міністрів України №313 та постанова головного державного лікаря України №14.

     Документи дозволяють відновити роботу агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів, відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (мають відповідну державну реєстрацію), ЛИШЕ за умови дотримання ними протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

     Вся відповідальність за додержанням санітарно-епідеміологічних умов роботи ринків повністю покладається на адміністрацію.

     Сама ж постанова головного Державного санітарного лікаря України наводить дев’ять обов’язкових до виконання пунктів. Якщо ринком не буде витримано хоча б один з них, об’єкт підлягає обов’язковому закриттю.

     Краматорське міське управління головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, згідно з Постановою Кабміну №313, буде забезпечувати проведення ЩОДЕННИХ позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог, та присутність двох інспекторів на них протягом усього часу їх роботи.

     Представники трьох ринків ТОВ “Колгоспний ринок”, розташованих по вул. Парковій, Маяковського та вул. Ринковій заявили про готовність до поновлення роботи вже від завтра. Вони гарантували виконання та додержання усіх вимог. Керівництво інших ринків буде повідомляти про готовність до відкриття Держпродспоживслужбу додатково.

     Окрім можливості та механізму поновлення роботи міських ринків, членами штабу було розглянуто також стан з захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 у Краматорську і функціонування в місті на святкові та вихідні дні громадського транспорту.