Ринки у Краматорську поки залишаються закритими


1 квітня відбулося чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Головними питаннями, по яких були прийняті рішення, це можливість відкриття ринків та введення в місті в дію системи пасажирських перевезень по спеціальним квиткам.

     Ринки

     На засідання штабу були запрошені керівники всіх 12 існуючих у Краматорську ринків.

     Головний державний санітарний лікар України видав Постанову №5 від 03.03.2020 р. «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в місцях торгівлі». Постанова зобов’язує органи місцевого самоврядування надавати дозвіл на роботу ринків лише якщо ринками будуть виконані наступні умови:

     1. Ринок повинен бути зареєстрованим у відповідних реєстрах, як оператор ринку харчових продуктів;

     2. Необхідно забезпечити знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 м.кв. торгівельної площі;

     3. Ринок повинен забезпечити дотримання відстані між покупцями в чергах не менш ніж 1,5 метри;

     4. Необхідно забезпечити знаходження на ринку відповідного персоналу та покупців тільки у засобах індивідуального захисту;

     5. Ринок повинен забезпечити можливість дотримання протиепідемічних заходів;

     6. Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менш ніж три метри.

     Також Головний державний санітарний лікар Донецької області видав Постанову №2, від 31.03.2020 р. «Про внесення змін до постанови Головного державного санітарного лікаря Донецької області №1 від 24.03.2020 року «Про запобігання подальшого занесення та розповсюдження у Донецькій області випадків корона вірусної хвороби (COVID-19)». Ця постанова уточнює постанову Головного державного санітарного лікаря України стосовно функціонування ринків під час карантину.

     На час проведення засідання штабу, з функціонуючих у Краматорську ринків тільки один має реєстрацію як оператор ринку харчових продуктів – «Малий ринок», що знаходиться навпроти інженерного корпусу ПАТ НКМЗ. Інші ринки таку реєстрацію не мають.

     У свою чергу, керівники краматорських ринків доповіли штабу по ситуацію, що склалася на цих підприємствах. Жоден з них станом на 1 квітня не був готовий забезпечити виконання всіх шести пунктів Постанови Головного державного лікаря України.

     Штаб затвердив алгоритм та послідовність оформлення ринками дозволу на початок роботи. Заступник міського голови Сергій Боєвський пообіцяв керівникам надати повне сприяння в цьому процесі. Рішення по кожному підприємству штаб буде розглядати окремим питанням, по мірі готовності до роботи з забезпеченням всіх вимог Постанови.

     Громадський транспорт

     В місті повністю готова до введення в дію система перевезень у громадському транспорту по спеціальних проїзних квитках.

     На даний час працівники 330 підприємств критичної інфраструктури міста вже отримали такі квитки. Усього було видано 11400 спеціальних проїзних. Штабом прийнято рішення видати такі квитки ще й робітникам крупних підприємств міста. На випадок, якщо систему буде введено в дію, але якщо на цей час ще не всі встигнуть отримати дозвільний проїзний документ, у перехідний період проїзд буде виконуватись по перепустках цих підприємств.

     Станом на 02.04.2020 р. система спеціальних квитків в дію не введена. Перевезення в громадському транспорті виконуються за раніше затвердженою схемою, але при наявності у пасажира захисних засобів (маска).

     Інформування

     Підприємці та волонтери міста готують до випуску інформаційну листівку щодо роз’яснення ситуації з коронавірусом у Краматорську. Також у листівці буде викладено інструкцію для людей похилого віку, мало мобільної та соціально не захищеної групи громадян, а також алгоритм дій та телефони гарячої лінії, куди необхідно звертатися у скрутних ситуаціях.

     Це телефони міської служби 1505 – 1505, для дзвінків зі стаціонарного телефону, та (099)45-507-06 – для дзвінків з мобільних телефонів.