Ринки у Краматорську поки відкриватися не будуть

10.04.2020, 15:49, 119,

10 квітня відбулось чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Штаб розглянув стан справ в місті у сфері протидії коронавірусній інфекції COVID-19 та готовність системи охорони здоров’я до можливого початку епідемії з цього захворювання. Також було розглянуто питання можливого відкриття продовольчих ринків та варіанти проходження містом Великодніх свят.

Стан підготовки до можливої епідемії

У Краматорську хворих на коронавірус, у разі наявності такої необхідності, будуть приймати міська лікарня №1 та лікарня №3 ДТМО. В кожній з них у достатній кількості створено запаси кисню, укладено угоду з його постачальником, відпрацьовано резервні схеми поповнення запасів.
В обох закладах повністю готові до роботи всі наявні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ). В лікарні №3 в наявності 15 апаратів ШВЛ, вони підключені до централізованої системи кисневих проводів. В лікарні №1 централізована система подачі кисню відсутня, питання подачі кисню до ШВЛ вирішено за допомогою кисневих концентраторів. Всі кисневі концентратори та апарати ШВЛ справні, є також резервні.
Лікарні забезпечені індивідуальними засобами захисту медичних працівників. Наявних в місті запасів повинно вистачити на деякий час, але, якщо буде стрімке зростання випадків захворювання , то їх на тривалий час не вистачить, тому поповнення триває постійно.

Зараз у наявності: захисних масок – 73 650 шт.; рукавичок – 48 тис. пар.; одноразових захисних костюмів – 3 055 шт..; багаторазових захисних костюмів – 224 шт. Також у наявності є достатня на деякий час кількість захисних окулярів (562 шт.) та щитків (251 шт.). Система стерилізації захисних костюмів знаходиться у робочому стані. Наявного запасу медикаментів, необхідних для лікування хворих на коронавірус, згідно з прогнозом, вистачить на 1-1,5 місяці. В лікарнях Краматорська є 4,5 тис. швидко-тестів на COVID-19.

Вимушене “тренування”

Рівень захворювання ГРВІ в місті в 2,5 рази нижче епідеміологічного порогу, та постійно знижується.
Станом на ранок 10.04.2020 р. в трьох лікарнях міста на стаціонарному лікуванні знаходилось 18 хворих на пневмонію – для Краматорська це звичайна кількість хворих для цієї пори року, вона повністю співпадає з показниками минулих років. На даний час вони проходять тестування швидко-тестами на коронавірус.

8 квітня в терапевтичному відділенні міської лікарні №1 у однієї із пацієнток швидко-тест показав підозру на захворювання коронавірусом COVID-19. Відразу в дію було введено наявний план реагування. У хворої з підозрою було взято аналіз крові, який було направлено в Слов’янськ у спеціалізовану лабораторію для проведення ПЛР дослідження. Всі контактні особи були розміщені на карантин та відпрацьовано список усіх можливих контактів. Результат дослідження надійшов в Краматорськ наступного дня у 18-00 – результат показав, що у пацієнтки коронавірус відсутній.

Ринки поки не готові до відкриття

Станом на ранок 10 квітня з наявних у Краматорську 12 ринків 7 було зареєстровано у відповідних реєстрах, як оператори ринку харчових продуктів. Одночасно з тим жоден з краматорських ринків досі не отримав експлуатаційний дозвіл на роботу агропродовольчих ринків. Тому поки ще жоден з них не має законних підстав для початку роботи.

Обробка вулиць та громадських місць

Міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації своїм листом запросив у головного санітарного лікаря області та обласної екологічної інспекції роз’яснення щодо складу дезінфікуючої суміші, яку необхідно застосовувати при вологій обробці вулиць. Згідно з отриманою відповіддю на звернення штабу, вулиці Краматорська необхідно оброблювати чистою водою, без яких би то не було добавок.
Головні магістральні вулиці Краматорська поливаються чистою водою, починаючи з 30 березня. З 30.03 по 10.04 було оброблено сумарно 416 км вулиць, на що пішло 340 м. куб. води з свердловини в балці Кутовій.