Розпочато реконструкцію бульвару Машинобудівників

28.05.2020, 11:34, 128,

 На чисельні звернення жителів міста, при підтримці депутатів міської ради і Андрія Панкова розпочато реконструкцію, спорудженого у 1968 році до 100-річчя Краматорська, бульвару Машинобудівників. Це перша реконструкція бульвару за 52 роки його існування. До кінця року ремонт виконають на ділянці від проспекту Миру до вулиці Паркової. Фінансування робіт відбувається за рахунок міського бюджету.

    Буде виконано благоустрій скверу, оновлено існуючі зелені насадження, створено клумби, проведено повну заміну полотна пішохідної зони, установлено лави, урни та світильники зовнішнього освітлення. Також буде встановлено декілька скульптурних груп, що прикрасять бульвар. Які скульптури будуть використовуватись, поки ще остаточно не вирішено – дискусії з дизайнерами та громадськістю тривають.

    Найближчі два тижні виконавці робіт демонтують бордюрний камінь та дорожні плити, видалять старі та аварійні дерева – в основній масі це тополі. Замість видалених дерев до кінця року буде висаджено бузину, клени, декілька різновидів ялівцю, черемху, барбарис, спирею та інші рослини – всього декілька сотень дерев та кущів.


    Поетапна реконструкція бульвару, від його початку на вулиці Дружби до закінчення на вул. Південній, після повної її завершення, буде розподілена на три тематичні зони, що будуть мати три різновиди дизайнерських рішень.

    Перша частина бульвару, яка знаходиться поміж вулицями Дружби (раніше Леніна) та проспектом Миру, визнано історичною зоною. Ця частина бульвару Машинобудівників була вулицею починаючи з 1930-х років і до моменту створення бульвару у 1968 році, та мала тоді назву вулиці Паризької Комуни. Відповідні дизайнерські рішення врахують особливості архітектури старого кварталу, та будуть стилізовані під відповідний історичний період.

    Друга ділянка бульвару Машинобудівників отримала умовну назву «Адміністративна», саме її реконструюють у 2020 році. Це його частина, яка знаходиться між проспектом Миру та вулицею Парковою. На цій ділянці стоїть побудований у 1967 році автовокзал та Краматорська державна податкова інспекція. Фактично, вона є «воротами» в наше місто, як для його гостей, так і для краматорців, які приїздять в Краматорськ автобусами. Дизайнерські рішення, що будуть реалізовані під час реконструкції бульвару, також будуть враховувати специфіку цього відрізку.

    Третя частина бульвару, що знаходиться поміж вулицями Паркова та Південна, отримала умовну назву «Студентська». Це справжнє студентське містечко. Тут розташовані три вузи та два коледжі: Донбаська державна машинобудівна академія; Донецький національний медичний університет; Донбаський інститут техніки та менеджменту; Технологічний коледж та Комерційний коледж Донецького торгівельного університету. Під час проектування реконструкції «Студентської» ділянки бульвару дизайнери беруть до уваги її молодіжну специфіку.