Роз’яснення щодо роботи громадського транспорту та режиму самоізоляції

22.05.2020, 14:21, 70,

Станом на ранок 22 травня у Краматорську, за умови дотримання протиепідемічних заходів, функціонують шість продуктових та всі речові ринки, продуктові та всі інші магазини, салони краси та перукарні. Також функціонують літні майданчики закладів громадського харчування та дозволена реалізація готових блюд на виніс, дозволене відвідування парків та скверів, дозволено займатися спортом на відкритих спортивних майданчиках та групові тренування. Заборонено роботу розважальних центрів.

     В той же час в місті поки ще зберігаються введені раніше обмеження у функціонуванні громадського транспорту. А саме: проїзд дозволено тільки особам, що мають відповідний «Спеціальний квиток для проїзду у громадському транспорті»; водій не має права перевозити більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць; пасажири громадського транспорту повинні носити захисні маски.

     Без змін залишається і режим самоізоляції для осіб, що досягли 60-річного віку – вони підлягають обов’язковій самоізоляції.

     Чому в Краматорську досі не введено режим послаблення карантинних заходів?

     Наведені вище обмеження обумовлені Постановою Кабінету міністрів України №392 від 20 травня 2020 р. «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», та Додатку «Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з самоізоляцією».

     Пункт 4 Постанови наводить перелік підстав для послаблення протиепідемічних заходів:

     «На території регіонів із сприятливою епідеміологічною ситуацією запроваджується послаблення протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови.

     Послаблення протиепідемічних заходів здійснюється на території регіонів, які одночасно відповідають таким ознакам:

     – Загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;

     – Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить менш як 50%;

     – Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис населення протягом останніх семи днів.

     Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, визначених цією постановою. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні».

     Тобто, рішення про застосування режиму послаблення протиепідемічних заходів в регіоні приймає обласна комісія ТЕБ та НС. Станом на ранок 22 травня такого рішення обласною комісією прийнято не було.

     Більш того, 22 травня Міністерство охорони здоров’я України розмістило на своєму офіційному сайті інформацію, згідно якої 11 областей України не готові перейти до другого етапу зняття карантинних обмежень, який починається після 22 травня. Донецька область входить в перелік цих 11 областей. Це ставить під загрозу відновлення роботи міського та міжміського громадського транспорту, проведення спортивних змагань та відкриття готелів і дитячих садків, у Краматорську в найближчій час.

     Як регламентує режим самоізоляції постанова Кабміну

     Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією, регламентується п.6 Постанови Кабінету міністрів України №392 від 20 травня 2020 р.. В цьому пункті зазначено, що «Обов’язковій самоізоляції підлягають особи, які досягли 60-річного віку». Від режиму самоізоляції звільняються особи, що входять в наведений в цьому пункті перелік виключень.

     Пункт 17 Додатку «Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних з самоізоляцією» уточнює формулювання пункту 6 Постанови №392:

     «Особам, які потребують самоізоляції та щодо яких органи соціального захисту внесли до системи інформацію про неможливість їх соціального супроводу або щодо яких здійснюється поточний контроль за допомогою мобільного додатку, дозволяється:

     – Двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту;

     – Відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту».

     Тобто, особи які досягли 60-річного віку, не мають права віддалятися від місця самоізоляції більш ніж на 2 км, та тільки з причин наведених у пункті 17 Додатку до Постанови №392 від 20 травня 2020 р.